Zespół Pieśni i Tańca

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza do swojej siedziby na Narodowe Czytanie

28.08.2015 9:04
A.K.
Czytanie treści strony dostępne

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza do swojej siedziby na Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa. Do wspólnej lektury zapraszamy 5 września (sobota), w godzinach od 16:00 do 18:00, w koszęcińskim parku - okolice stawu. Wśród malowniczej parkowej zieleni na miłośników powieści będą czekały piknikowe koce i słodka niespodzianka. Prowadzenie - Piotr Hankus.

W przypadku niepogody Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa odbędzie się w Domu Pracy Twórczej im. Adolfa Dygacza.

Narodowe Czytanie odbywa się w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk" już po raz czwarty, w odpowiedzi na akcję zainicjowaną w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W poprzednich latach w siedzibie Zespołu wspólnie czytano „Pana Tadeusza”, dzieła Aleksandra Fredry oraz "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W przypadku Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" to także doskonała okazja, by wspólna lektura dzieł narodowej literatury odbywała się w urokliwej przestrzeni Zespołu Pałacowo - Parkowego w Koszęcinie - siedziby Zespołu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu