Wyjazdowa sesja Rady Miejskiej okiem mieszkańców Kokotka

Wyjazdowa sesja Rady Miejskiej okiem mieszkańców Kokotka

02.09.2015 10:18
Lubliniec.Info, kokotek.info
Czytanie treści strony dostępne

W zeszłym tygodniu miała miejsce wyjazdowa sesja Rady Miejskiej w Lublińcu. Radni spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Kokotek w Ośrodku Silesiana. Omawiany problem? Lokalny Program Rozwoju Gminy Lubliniec na najbliższe lata, a dokładnie działania w nim zapisane dotyczące Kokotka.

Z góry było wiadome, że nie będzie to łatwa sesja. Mieszkańcy Kokotka najbardziej potrzebują kanalizacji i walczą o nią od dawna, ale działania w tym zakresie zwiększyły się w ostatnich miesiącach z powodu utworzenia projektu Lokalnego Program Rozwoju Gminy Lubliniec na lata 2014- 2020 z perspektywą do 2022 r i zapisu dotyczących dzielnicy Kokotek.

W ostatnim czasie w sieci pojawiła się nowa strona prowadzona przez mieszkańców kokotka - www.kokotek.info. Na niej znajdziemy relacje z ostatniej sesji Rady Miejskiej:

Sesja - w Kokotku, ale Rada póki co jeszcze z Lublińca. Bo i takie propozycje , jak ta o utworzeniu sołectwa i oderwaniu się od miasta, padały z rozgorączkowanej sali. Emocji było sporo, bo i tematyka gorąca, a dotychczasowe relacje obu stron – mieszkańców i urzędników , zazwyczaj na tzw. wysokich tonach. Głośno, z pretensjami, ale w granicach rozsądku i kultury. Tylko Pan Przewodniczący Rady, coś niezwykle wyczulony, momentami nie wytrzymywał tego napięcia i jak prawdziwy nauczyciel niesfornych uczniów, parokrotnie przywołał do porządku mieszkańców i działkowiczów , grożąc niesubordynowanym zamknięciem sesji. Zapachniało niestosowną protekcjonalnością, ale nie ma co tego faktu analizować, bo to w końcu nie najważniejsze. Niecodzienne wydarzenie – sesję w Kokotku można zrelacjonować w dwojaki sposób – emocjonalnie i na chłodno. Bo było tak i tak, jak na meczu- my i oni. Kto wygrał? Stop! Tu chodzi o żywy organizm, o ludzi i o samą dzielnicę. Z takich spotkań największy pożytek, jeśli pozostanie po obu stronach jakaś trwała pozytywna refleksja i nauka. Czy pozostała? Czas pokaże. Fakty? Ok. Zachęcamy do zapoznania się z całym tekstem - kliknij tutaj, aby czytać dalej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu