AlmostJazzTrio

AlmostJazzTrio

02.10.2015 13:47
A.M. foto: Paweł Krzywicki
Czytanie treści strony dostępne

9 Października o godzinie 23.00 w PSM Ist im Janiny Garści w Lublińcu, w ramach Nocy Kulturalnej i idei artystycznej IKE Lubliniec- improwizacja kreacja edukacja,odbędzie się koncert urodzonej w Lublińcu saksofonistki Aliny Mleczko.

Tym razem będzie to prezentacja nowego projektu, realizowanego w trio AlmostJazzTrio z Sebastianem Zawadzkim na fortepianie i Albertem Karchem na perkusji.
Muzycy po raz pierwszy spotkali się na wspólnych nagraniach we wrześniu 2015roku i postanowili razem grać. Skład zespołu-saksofon,perkusja i fortepian sugeruje że będzie to trio jazzowe. Czy tak jest ?
Sposób gry Aliny Mleczko wywodzi się zdecydowanie z klasycznej tradycji wykonawczej. Jednak wielokrotnie udowodniła już że improwizacja nie jest jej obca. Ma na swoim koncie współpracę z zespołami grajacymi muzykę ethno,muzyke alternatywną, zespołem Marii Pomianowskiej a także Włodkiem Pawlikiem i Waldemarem Malickim.
Albert Karch i Sebastian Zawadzki to młodzi jazzmeni,artyści poszukujący, otwarci na wiele gatunków muzycznych, tacy którzy nie dają się zaszufladkować. Mają doświadczenia w muzyce klasycznej , współczesnej i filmowej.
Zespół zaprezentuje własne utwory a także kilkakrotnie sięgnie po tematy uznanych kompozytorów muzyki współczesnej i jazzowej tj. Andrzej Kurylewicz, Włodek Pawlik czy Hanna Kulenty.
Wybór utworów,improwizacje, dbałość o jakość brzmienia wyniesiona z doświadczeń w filharmonicznych salach koncertowych z dobrymi orkiestrami symfonicznymi Aliny Mleczko a także niezwykła wrażliwość i talent pozostałych muzyków, gwarantuje koncert niezwykle atrakcyjny, barwny,nastrojowy wręcz poetycki.

Almost Jazz Trio
Alina Mleczko-saksofony
Sebastian Zawadzki-fortepian
Albert Karch-perkusja

Dr Alina Mleczko-polska saksofonistka- solistka, wydała pięć solowych płyt, dwie z nich nominowane były do nagrody fonograficznej Fryderyk, nagrodzona przez Classica we Francji za płytę Sjesta, otrzymała także wyróżnienie Rewelacja Audio Video za płytę Fiesta. Jako solistka w klasycznym repertuarze na saksofon i orkiestrę symfoniczną koncertuje z najlepszymi polskimi orkiestrami m.in. Symfonia Varsovia z którą odbyła turnee w Niemczech jako solistka w koncercie na saksofon i orkiestrę smyczkową A. Głazunowa.

Sebastian Zawadzki – pianista jazzowy, kompozytor, orkiestrator, mieszkający obecnie w Kopenhadze.
Urodzony 14 października 1991 w Toruniu, absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu I oraz II stopnia na fortepianie, licencjat ukończył z wyróżnieniem w Konserwatorium im. Carla Nielsena w Odense (Dania). Studiował również w Krakowie oraz w Kopenhadze. Trzykrotny stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego, w ramach stypendium artystycznego. W szkole muzycznej uczył się gry na fortepianie klasycznym. Obdarzony słuchem absolutnym od najmłodszych lat próbował swoich sił jako kompozytor.
W lipcu 2013 Sebastian Nagrał swoją pierwszą solową płytę "Luminescence" w studiu Recpublica w Lubrzy. Jest to pierwsza z płyt wydanych dla wytwórni Fortune Records.

Albert Karch - rocznik 1993, perkusista. Występował m.in. z Tomaszem Dąbrowskim, Albertem Begerem, Wojtkiem Jachną czy kwartetem Marka Malinowskiego. Współtworzy zespół Into Interlude. Debiutancka płyta "Sundial" tria Jachna/Tarwid/Karch otrzymała tytuł płyty roku 2014 wg. polish-blogspot. Pasjonat literatury i fortepianu, muzyki Bacha, romantycznej pieśni niemieckiej i Nat King Cole'a. W wolnych chwilach komponuje. Aktualnie student Rytmisk Musikkonservatorium Kopenhadze, a dawniej legendy polskiej perkusji, Czesława Bartkowskiego.

foto: Paweł Krzywicki

Komentarze

muzykant 2015-10-08, 11:50:59
Zgłoś
Mleczko
Co roku gra Mleczko, trochę bez sensu

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu