UDANE STARTY BIEGACZY MAFIA TEAM LUBLINIEC

Biegający w barwach Mafia Team Lubliniec Zenon Nowak znakomicie zaprezentował się 18 października w Holandii, podczas TCS Amsterdam Marathon. Zajął 235 wśród 12349 startujących i 40 w swojej kategorii, pobijając przy tym dwie „życiówki”.

Pochodzący z Woźnik biegacz nie dość, że pokonał 42 km 195 m w czasie 2:51:35, pobijając tym samym swój rekord życiowy na tym dystansie, to jeszcze dokonał rzeczy wręcz niebywałej – biegnąc pełny maraton, uzyskał najlepszy w życiu wynik w półmaratonie. Na 21,1 km zmierzono mu czas 1:22:42!!!

Cel Zenona Nowaka na początek przyszłego roku jest jasny, to złamanie w maratonie czasu 2:45:00 - „Na wiosnę spróbuję tego, co nie udało mi się teraz, czyli biegu na 2:45. Wiem, że jestem w stanie to zrobić i tylko niewielkie błędy, a właściwie to ogromne, nie pozwoliły mi się już teraz cieszyć z takiego wyniku”. Biegacz podkreśla, że do morderczych treningów i startów motywuje się min. rytmiczną muzyką. W Amsterdamie do boju zagrzał go np. kawałek „Daj z siebie wszystko" składu Bob One ft. Bas Tajpan.

„Niezniszczalny” - tak koledzy z klubu mówią o Kazimierzu Kordzińskim, bowiem ten ukończył już ponad sto maratonów i ultramaratonów (biegów dłuższych niż 42 km 195 m), w tym wiele kilkusetkilometrowych biegów po najtrudniejszych górskich trasach. Biegów na krótszych dystansach i kilometrów pokonanych na treningach nikt (może poza nim samym) nie byłby w stanie zliczyć.

17 października biegacz Mafia Team w pięknej scenerii, ale przy niezbyt przyjemnej pogodzie, uczestniczył w Zakopanem w VIII PZU Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, będącym jednocześnie finałem Montrail Ligi Biegów Górskich 2015. Trasa prowadziła z Ronda Jana Pawła II (915 m n.p.m.) przez Myślenickie Turnie na szczyt Kasprowego Wierchu (1986 m n.p.m.) - 8,5 km długości i 1072 m przewyższenia. Kazimierz Kordziński z czasem z czas 1:24:37 zajął 179 miejsce.

tagi: Sport, bieg, mafia team
2015-10-22 14:19:38 Mafia Team Lubliniec

Galeria: UDANE STARTY BIEGACZY MAFIA TEAM LUBLINIEC

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x