Erasmus+ w Zespole Szkół Zawodowych

Erasmus+ w Zespole Szkół Zawodowych

10 listopada 2015, godz. 9:35
R.P.
Udostępnij: Kopiuj link

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. Unia Europejska zaplanowała realizację programu na siedem lat, czyli do roku 2020. Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie.

Program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. Odpowiadając na założenia programu Renata Pruska, kierownik szkolenia praktycznego w ZSZ w Lublińcu wraz z Martą Opalską nauczycielką języka niemieckiego złożyły wniosek o przyznanie środków finansowych dla uczniów.
Dzięki temu w kolejnych dwóch latach tj. 1 czerwca 2015 do 31 maja 2017 Zespół Szkół Zawodowych będzie realizować projekt EUROPA KSZTAŁCI ZAWODOWO finansowany w całości ze środków Unii Europejskiej. Projekt EUROPA KSZTAŁCI ZAWODOWO ma na celu przygotowanie i odbycie stażu zawodowego w jednostkach szkoleniowych poza granicami kraju: w Anglii i w Niemczech. Uczestniczyć w nim będzie 46 uczniów i 4 nauczycieli. Program skierowany jest dla uczniów kształcących się w branży mechanicznej, fryzjerskiej oraz gastronomicznej i będzie odbywał się w trzech etapach:
- przygotowanie do wyjazdu zagranicznego
- staż zagraniczny
- ewaluacja
W ramach przygotowania do wyjazdu odbędą się zajęcia z pedagogiem dotyczące walki ze stresem, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, wielokulturowość oraz zajęcia z przygotowania językowego. Zagraniczny staż będzie trwać trzy tygodnie. Partnerami projektu są: HWK Postadam w Niemczech oraz ADC College w Londynie – Wielka Brytania.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu