Na straży Granatu

Na straży Granatu

05.01.2016 8:58
K.W., B.Z.,
Czytanie treści strony dostępne

Pokonując świąteczne rozleniwienie grupa harcerek i harcerzy z Lublińca, Olesna i Katowic wzięła udział w dniach 27 – 31 grudnia w kursie przewodnikowskim „Na straży Granatu” zorganizowanym przez Hufiec ZHP Lubliniec w Ośrodku Harcerskim w Kokotku.

Spędzili 5 dni podnosząc swoją wiedzę, umiejętności i przygotowując się do zdobywania stopnia instruktorskiego. Kurs zawierał elementy merytoryczne, uczestnicy zgłębili harcerski system wychowawczy i metodę harcerską , ale też mieli możliwość uruchomienia wyobraźni i przeżycia wspaniałej przygody na karaibskiej wyspie, gdzie spotykając starych szamanów wykazali się różnymi umiejętnościami.

W dniu 2 stycznia zakończyli kurs przechodząc ostateczną próbę odwagi i kreatywności zdobywając upragnione dyplomy kursu przewodnikowskiego i wyróżnienia związane z owocem granatu. Dyplomy ukończenia otrzymali: Julia Prandzioch, Monika Małkowska, Krzysztof Lach, Marta Dembowska (z wyróżnieniem), Hanna Myrcik, Błażej Widera, Angelo Korzekwa, Oktawia Basan (z wyróżnieniem), Iga Mieczkowska, Anna Górska, Joanna Chyra, Tomasz Garus, Marta Eliasz, Michał Eliasz, Łukasz Szymik, Agnieszka Mieczkowska, Maciej Bogus (z wyróżnieniem), Krzysztof Mazur, Piotr Majewski, Marta Szoblik, Anna Wróbel, Dominik Cierpica, Weronika Połap.

Jednocześnie skoro uczestnicy kursu wykonali już jedno z zadań próby na stopień przewodnika, to życzymy im podjęcia wyzwania, dojścia do końca tej próby i podjęcia służby instruktorskiej w swoich środowiskach.

Kadra kursu:

hm. Katarzyna Łukawska- Pasternak

pwd. Katarzyna Wesołowska

pwd. Paweł Krych

Galeria: Na straży Granatu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu