Mistrzowie z

Mistrzowie z "Mickiewicza" w ścisłym finale debat historycznych IPN !!!

27.01.2016 21:44
ZS im. A. Mickiewicza - Partner Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Kolejny ogromny sukces osiągnęła drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w debatach historycznych IPN. W poniedziałek 25 stycznia 2016 r. odbyły się ćwierćfinały, w których walczyło osiem drużyn, w tym z Lublińca, Rudy Śląskiej, Będzina, Tychów, Krakowa, Sosnowca i Katowic.

Drużyna z lublinieckiego "Mickiewicza" w składzie Kamil Berych, Szymon Spałek, Marcel Wandzel i Daniel Wydmuch pokonała II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej, debatując nad tezą „Poznański czerwiec to początek końca komunizmu w Polsce” i awansowała do wtorkowych półfinałów, w których zmierzyła się z IV Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Sosnowcu, udowadniając słuszność tezy „Bierny opór był skuteczną metodą sprzeciwu wobec władzy komunistycznej”. We wtorek awans drużyna wywalczyła w nieco zmienionym składzie, gdyż Szymona, który był nieobecny z powodów rodzinnych, zastąpiła Klaudia Juszczyszyn. Pokonując to renomowane sosnowieckie liceum, drużyna z "Mickiewicza" awansowała do ścisłego finału, który odbędzie się 4 marca i jednocześnie zapewniła sobie co najmniej wicemistrzostwo szeroko rozumianego Śląska. Uczniów z "Mickiewicza" przygotowywała pani Cecylia Ochman.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu