I Harcerski Festiwal Gier Planszowych

I Harcerski Festiwal Gier Planszowych "Harcplansza"

29 stycznia 2016, godz. 13:58
P.W.
Udostępnij: Kopiuj link

Sobota, 23 stycznia, godzina 10 rano, to dla większości z nas, czas na śniadanie, pobudkę czy poranną herbatkę, dla większości, ale nie dla harcerzy z Lublińca!!! Dla nich nastał czas na granie, czyli na I Harcerski Festiwal Gier Planszowych "Harcplansza" zorganizowany przez Hufiec Lubliniec, Szkołę Podstawową nr 3 w Lublińcu oraz Planszopernik z Bytomia. I nie mamy tu na myśli znanego przez każdego grzybobrania czy chińczyka. O nie! Gry, w które można było zagrać na Festiwalu, polegały na wykazaniu się kreatywnością, refleksem, szybkim myśleniem oraz precyzją.

 Na brak gier planszowych nie można było się skarżyć, ponieważ było ich naprawdę ogromnie dużo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było zagrać nawet w olbrzymią wersję bardzo popularnej gry "Carcassone", prezentowaną przez wydawnictwo Bard, która zajmowała prawie całą jedną salę:) Na samym graniu jednak się nie skończyło! Zorganizowane zostały też trzy turnieje: "Speed Cups", "Duuuuszki" i "Cardline: Zwierzęta", w których zwycięzcy zdobyli świetne nagrody ufundowane przez wydawnictwa: Rebel, Egmont, G3 oraz IPN, a na dokładkę można było zobaczyć mały pokaz "Stick Storm" zaprezentowany przez uczniów "Planszopernika" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu. Oprócz harcerzy pojawili się także rodzice i uczniowie z różnych lublinieckich szkół. Wszystkich było nas ponad 80:) i z pewnością nikt tutaj się nie nudził.

Galeria: I Harcerski Festiwal Gier Planszowych "Harcplansza"

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu