W Lublińcu powstanie centrum przesiadkowe Park & Ride

W Lublińcu powstanie centrum przesiadkowe Park & Ride

02.03.2016 11:13
Rzecznik Prasowy UM Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Firma Silesia Architekci z Katowic, na zlecenie Urzędu opracowała koncepcję centrum przesiadkowego, zapewniającego możliwości przesiadkowe z autobusów i środków komunikacji indywidualnej na kolej, w zakresie dojazdów do aglomeracji śląskiej, Częstochowy i Opola.

Projekt zakłada budowę czteropoziomowego parkingu ze 118 miejscami postojowymi, jezdnie manewrowe wokół parkingu z peronami przystankowymi dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska) oraz stanowiskami dłuższego postoju dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska).
Nad peronami i wejściem na dworzec przewidziano zadaszenie.
W celu skomunikowania z resztą miasta, zakłada się zmianę dotychczasowego układu komunikacyjnego w rejonie pl. Niepodległości, poprzez m.in. budowę ronda w miejscu skrzyżowania ul. Oświęcimskiej z ul. Paderewskiego. Przewidziano również połączenie z istniejącą infrastrukturą rowerową
Założono również w bezpośrednim sąsiedztwie budynku dworca, powstanie niewielkiego placu postojowego dla taksówek, osób niepełnosprawnych oraz samochodów podjeżdżających, których postój nie przekracza 10 minut.

Projekt będzie dofinansowany w 85 % z funduszy unijnych w ramach Subregionalnego Programu Rozwoju na lata 2014-2020.

Rzecznik Prasowy UM Lubliniec

Galeria: Park & Ride

Zobacz całą galerię

Komentarze

abcd 2016-03-07, 20:37:07
Zgłoś
co do basenu
Zgadzam się z poniższym komentarzem, że utrzymanie basenu jest bardzo drogie i jakiś tam basen mamy. Druga sprawa, jak przypuszczam, włodarze czekają na prywatnego inwestora i jest to dobry kierunek. Władza ma spełniać oczekiwania mieszkańców, hue hue
Aras 2016-03-07, 12:16:22
Zgłoś
przestańcie z tym basenem!
a czy wy matołki nie rozumiecie, ze utrzymanie basenu jest bardzo drogie?!! wtedy byloby mniej kasy na inne inwestycje! sa w mieście potrzebniejsze rzeczy niz basen tym bardziej ze jeden jest na powstańców śląskich a drugi powstaje przy strzelnicy na górce kochcickiej
efgh 2016-03-07, 11:40:04
Zgłoś
abcd tobie się chyba w głowie poprzewracało
bo władza jest od tego aby ludzi słuchać bo to ludzie tą władzę żywią, a na pewno władza nie jest od tego aby kreować potrzeby ludzi. 10 lat temu obiecano ludziom basen i darmowy internet, których do dzisiaj nie ma.
abcd 2016-03-04, 19:17:01
Zgłoś
Niektórych internautów należy ignorować
Wcale nie dziwią mnie już komentarze w stylu: budują parking, a basenu nie ma; albo : budują parking, a wiaduktu na Częstochowskiej nie ma (?!) - należy je po prostu ignorować. :D 1. To są zupełnie różne fundusze, różne wydatki, błędne zestawianie inwestycji, aż nie chce się tego tłumaczyć. 2. Wiadukt na ul Częstochowskiej ( :D ) Każdy kto ma podstawowe pojęcie o budownictwie wie, że taki wiadukt musiałby się zaczynać chyba od ronda Opolczyka, jeśli przyjmiemy skrajnię dla linii kolejowych powiedzmy 6,0m. i założymy, że chcemy go użytkować też w warunkach zimowych :D 3. Lubliniec to ładne i całkiem nieźle rozwijające się miasteczko, gdyby tylko trochę niektórych ludzi zmienić.. (Myślę, że ludzie, którzy mieli okazję np. pracować w różnych miastach Polski, mają zbliżony pogląd, że jak na niespełna 30tys. miasteczko całkiem to dobrze wygląda: mamy korty, 30 min do najbliższego lotniska, góra 40 min do wjazdu na A1 i A4, jakiś tam basen jest, ścieżki rowerowe, kino, hotele na dobrym poziomie, może brakuje kilku urokliwych knajpek/restauracji/pubów, ale liczę, że to się kiedyś zmieni).
erni 2016-03-04, 11:53:45
Zgłoś
W Tychach, gdzie funkcjonuje już Park&Ride, w cenie tzw.pomarańczowego biletu PKP jest opłata za parking. Do 12 godzin postoju nie trzeba dopłacać.
jarykj 2016-03-04, 09:34:57
Zgłoś
czy parking bedzie płatny.
a niby dlaczego ma byc nie płatny? nauczyliscie sie ze jak mam samochod to za parkowanie na parkingach nie płacę,utrzymanie parkingu w nalezytym porzadku kosztuje wiec kto niby ma za to płacic? widzi sie jak wygladaja parkingi zalane olejem silnikowym, petow, papierkow co pluci juz nie wspomnę pod galeriami sa bezpłatne parkingi.
mimi 2016-03-03, 15:23:57
Zgłoś
Bardzo dobrze
Brawo, bardzo dobrze. Niech nasza wiocha Lubliniec choć trochę wygląda na miasto. Gratulacje pomysłodawcom.
Łukasz 2016-03-03, 08:46:48
Zgłoś
zeby postawić wiadukt na częstochowskiej to trzeba by wyburzyć dośc sporo domów. Inwestycja park&ride jest bardzo potrzebna w naszym mieście, ronda na paderewskiego/oświęcimskiej także. zwróccie uwage na to, ze po zakończeniu inwestycji ruch w tej okolicy znacznie sie zwiększy. Jeżeli ktoś uważa, ze ta inwestycja jest niepotrzebna to chyba nie jest rozeznany w obecnej sytuacji naszego miasta. Głupotą jest tez pisane ze należałoby tylko wyrównać plac na którym stoją autobusy, po pierwszy wtedy nie dostalibyśmy dotacji bo jest ona przyznawana tylko na systemy park&ride z prawdziwego zdarzenia a po drugie samochody nie zmieściły by sie na tym placu.
anka 2016-03-02, 18:32:01
Zgłoś
a basenu jak nie było tak nie ma
Kochanowiczanin 2016-03-02, 16:55:11
Zgłoś
wiadukt
A może by tak zamiast kilku kondygnacji parkingu samochodowego postawić w końcu wiadukt na ulicy częstochowskiej? taka ładna i bezpieczna nowa droga, a i tak trzeba stać 15 minut na przejeździe
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu