Skonfiskowali nielegalny tytoń i papierosy

Skonfiskowali nielegalny tytoń i papierosy

07.03.2016 8:44
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą lublinieckiej komendy zatrzymali 45-letnią kobietę, która handlowała tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zabezpieczyli ponad ponad 900 paczek papierosów i 1,5 kg tytoniu. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek uszczupliłoby Skarb Państwa o kwotę blisko 17 tys. złotych. Za to przestępstwo zatrzymanej grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą nielegalnego handlu tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania 45-letniej mieszkanki Lublińca. Wczoraj, kilka minut przed 19.00, na ulicy Grunwaldzkiej śledczy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot, którym miała poruszać się organizatorka nielegalnego handlu. W trakcie kontroli podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W samochodzie kierowanym przez kobietę stróże prawa znaleźli 1,5 kilograma krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W stanowiących jej własność mieszkaniach śledczy odnaleźli i zabezpieczyli ponad 900 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalono, kobieta miała sprzedawać nielegalny towar na terenie Lublińca. Śledczy oszacowali, że poprzez swoją nielegalną działalność naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie podatku sięgające blisko 17 tys. złotych. Właścicielka nielegalnej kontrabandy niebawem usłyszy zarzuty, a o jej dalszym losie zadecyduje prokurator. Za przestępstwo to grozi do 3 lat więzienia i wysoka kara grzywny.

Komentarze

xxx 2016-03-12, 11:04:43
Zgłoś
A czy funkcjonariusze mieli nakaz wydany przez prokuraturę na przeszukanie samochodu, bo tak to mamy nadużycie uprawnień.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu