Apel o czujność do mieszkańców

10.03.2016 10:27
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W ostatnim czasie lublinieccy policjanci odnotowali kilka włamań na terenie Gminy Ciasna. W celu zapobieżenia kolejnym tego typu zdarzeniom oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej czujności i informowanie o wszelkich sytuacjach i osobach, które w jakikolwiek sposób wzbudzają podejrzenia. Informacje można przekazywać anonimowo.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Nieustaleni sprawcy włamali się do sklepu spożywczego w Sierakowie Śląskim. Łupem włamywaczy padły papierosy oraz pieniądze. W niedzielę, także w Sierakowie Śląskim, nieznany sprawca włamał się do budynku mieszkalnego i dokonał kradzieży biżuterii. Do trzeciego zdarzenia doszło tego samego dnia w Ciasnej. Włamywacz dostał się do wnętrza budynku, jednak najprawdopodobniej spłoszony przez sąsiada, nie dokonał kradzieży.

Sprawcy dokonujący włamań posiadają doskonałe rozpoznanie, w związku z czym apelujemy również o zwracanie uwagi na osoby obce, przebywające w określonym rejonie bez widocznego celu czy prowadzące obserwację. Bardzo istotne mogą być wszelkie dane dotyczące i osób i pojazdów zauważonych w miejscach zdarzenia ( marka samochodu, numer rejestracyjny, kolor , rysopis osób itp.).

Wszelkie informacje mogące doprowadzić do ujęcia sprawców i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców gminy, można kierować nawet anonimowo pod numery telefonów 34/3532255 lub 997.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu