Kolejny sukces lublinieckiego literata Grzegorza Kopca

Grzegorz Kopiec, autor książki „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane” został laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego. Nowe, niepublikowane dotychczas opowiadanie tworzącego w klimatach grozy i horroru pisarza z Lublińca będzie miało swoją premierę w antologii pod tytułem „Dreszcze”, będącej pokłosiem konkursu.

Wśród 12 zwycięskich prac znalazła się opowieść o tajemniczym tytule „Introligator z Doliny Płaczu” autorstwa Grzegorza Kopca. Jury konkursu przyznało także 6 wyróżnień. Do powyższych tekstów w wydanym przez Wydawnictwo Gmork zbiorze dołączą ponadto dwie narracje jurorów. Książkę zilustrują grafiki Tomasza Podleśnego (Thom Planter).

Na ogólnopolski Literacki Konkurs Tematyczny zorganizowany przez Ośrodek Kultury Górna wpłynęło 98 tekstów. Ich treść nawiązywała do tematu „dreszczy”. Głównymi celami literackiej rywalizacji były spopularyzowanie literatury współczesnej i konsolidacja środowisk artystycznych.

Konkurs został objęty patronatem medialnym przez Radio Łódź, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, sieć księgarń Tak Czytam, Okiem na Horror, Magazyn Histeria, Maszynę do Pisania – najlepszą szkołę pisania, Zbrodnię w Bibliotece oraz Wydawnictwo Gmork.

ASK

tagi: Kultura, Lubliniec, grzegorz kopiec
2016-04-07 07:39:02 ASK

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x