Reklama Lubliniec Info

I Lubliniecka Gala Przedsiębiorczości: Elżbieta Brzezina Rzemieślnikiem Roku 2016

W czwartek 14 kwietnia odbyła się I Lubliniecka Gala Przedsiębiorczości. Wydarzenie zostało podzielone na dwa bloki. Pierwszy poranny zawierał cykl wykładów. Popołudniu, podczas drugiego bloku wręczono nagrody Perły Biznesu, wybrano po raz pierwszy Lublinieckiego Rzemieślnika Roku oraz nie zabrakło części artystycznej.

I Lubliniecką Galę Przedsiębiorczości poprowadził Rafał Gbur. Przybyłych gości przywitał również Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura. Pierwszy blok składał się z wykładów skierowanych dla obecnych oraz przyszłych przedsiębiorców. Inauguracyjny wykład wygłosił mecenas Adam Kasperkiewicz pt. Rozwiązywanie problemów prawnych w firmach oraz wszystko o windykacji wierzytelności i zabezpieczeniu roszczeń pieniężnych. Następnie Pan Wojciech Zbróg z Funduszu Górnośląskiego przybliżył ofertę dotyczącą pożyczek na rozpoczęcie czy rozwój przedsiębiorstwa na atrakcyjnych warunkach z pomocą de minimis. Po przerwie kawowej Pani Anna Caban ze Śląskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego mówiła o wadium jako formie poręczenia dla przedsiębiorców startujących w przetargach. Kolejnym wykładem były wypowiedzi Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lublińcu Pani Izabeli Kandzi wraz z pracownikami dotyczące m.in. błędnie rozliczanych dofinansowań np. z Urzedu Pracy. Natomiast Pani Jadwiga Kandora - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublińcu przedstawiła możliwości wspierania przedsiębiorców oraz osób bezrobotnych od staży, po prace interwencyjne, czy bony stażowe. Na zakończenie wykład wygłosił Mikołaj Naczyński, radny Rady Miejskiej i Przewodniczący Komisji Gospodarczej o pomocy de minimis, jaka to jest pomoc, kto może ją uzyskać, jakie są jej limity oraz o tworzącym się projekcie tej pomocy na terenie miasta Lublińca.

Drugi, popołudniowy blok rozpoczął się przemówieniem Jana Klimka - Prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Następnie zostały przedstawione prezentacje o porcie lotniczym w Pyrzowicach oraz Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród Perły Biznesu dla firm z Lublińca i powiatu lublinieckiego. Nominacje zgłaszały poszczególne gminy z naszego powiatu. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

w kategorii Firma Rodzinna
Piekarnia – Ciastkarnia Jan Kampa z Lublińca

w kategorii – Pracodawca Godny Zaufania
Firma GOBOR z Boronowa - Grzegorz Gorzelak

w kategorii „Działalność Społeczna”
Firma WIRPLAST – Więcek z Babienicy - nagrodę odbierał Rafał Więcek

w kategorii „Lider Technologii i Innowacji”
Firma ZELKOT – Brzezina, Urzynicok z Nowego Dworu - nagrodę odbierał Bartłomiej Brzezina

Rzemieślnik Roku 2016 Miasta Lublińca: Elżbieta Brzezina

tagi: Edward Maniura, Lubliniec, Anna Jonczyk-Drzymała, Burmistrz
2016-04-15 10:58:51 Lubliniec.Info

Galeria: I Lubliniecka Gala Przedsiębiorczości: Elżbieta Brzezina Rzemieślnikiem Roku 2016

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
wisieńko 2016-04-18, 12:57:49

Lud ciemny na igrzyska nie pszyszedł?
Bo i na co miał przyjść? Chyba nie po to żeby oglądać wymięte gacie miłościwie nam panującego Edwarda? A może po to aby posmakować cateringu kolejny raz zamawianego w zaprzyjaźnionej z urzędnikami restauracji? Swoją drogą dziwne jest, że Blue Moon dostarcza torty, a nagrody daje się właścicielce cukierni, u której się ich nie zamawia? Toż to jakaś paranoja jest.

  Zgłoś komentarz

Hehehe 2016-04-16, 07:54:37

Coś słabo
w tym urzędzie liczyć potrafią. Na zdjęciach widać wyraźnie, że urzędników jest znacznie więcej. MOPS, ZGK, Starostwo. Urzędniku, do szkoły!

  Zgłoś komentarz

Obywatel 2016-04-15, 21:55:48

Panie Urzędnik,
pisać się pan naucz. Wstyd!

  Zgłoś komentarz

Urzędnik 2016-04-15, 21:24:27

No cóż! Krytyka mile widziana, jeżeli jest konstruktywna! Impreza została przygotowana dla przedsiębiorców i zapewniam, że na sali oprócz burmistrza, zastępcy i skarbnika miasta było obecnych jedynie 5 urzędników, którzy bezpośrednio od początku do końca byli zaangażowani w organizację Gali. W tej piątce był również urzędnik prowadzący uroczystość. Tego typu przedsięwzięcie wymaga dość sporego zaangażowania personelu. Gala to nie film do którego obsługi potrzebny jest jedynie operator projektora.

  Zgłoś komentarz

Firma 2016-04-15, 13:51:24

Gala
Ładnie to wygląda. Dwa razy więcej urzędników niż przedsiębiorców. Więcej takich imprez poproszę.

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x