Medal Jędrka Wachowskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów !

Medal Jędrka Wachowskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów !

19.04.2016 10:32
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Jędrzej Wachowski, zawodnik STB Energii Lubliniec, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, Białystok 15 - 17.04.2016 r.

Na indywidualnych Mistrzostwach Polski gra się systemem pucharowym - więc każdy mecz, to być albo nie być w turnieju. W singlu, lubliniecki badmintonista dotarł do ćwierćfinału ( miejsce V - VIII), w którym uległ późniejszemu srebrnemu medaliście - Michałowi Kikosickiemu z AZS UM Łódź.

W deblu Jędrek grał z zawodnikiem z UKS Orliki Ropica Polska - Rafałem Markowiczem.

W ćwierćfinale chłopcy trafili na parę Kopeć/Markiewicz rozstawioną z nr 2 na mistrzostwach. Bardzo obawialiśmy się tego meczu - mówi trenerka Sonia Wachowska - przeciwnicy od roku trenują razem debla w szkole mistrzostwa sportowego w Białymstoku, są zawodnikami kadry narodowej juniorów, i to oni byli faworytami w tym meczu.

Mecz był zacięty, trzy setowy, dopiero tie break przesądzał o zdobyciu medalu. Para Wachowski/Markowicz zagrała trzeci set rewelacyjnie, wytrzymując końcówkę (wygrali trzeci set 21-17) i mogli cieszyć się i z wygranej, i z medalu. Podziękowania dla trenera od przygotowania fizycznego - Tomasza Białasa, trenerów - sparing partnerów - Macieja Ociepy i Michała Walentka, za przygotowanie zawodnika do Mistrzostw.

Medal Mistrzostw Polski wielki sukces zarówno zawodnika jak i lublinieckiego klubu.

Galeria: Medal Jędrka Wachowskiego na Mistrzostwach Polski Juniorów !

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu