Reklama Lubliniec Info
Dni Przedsiębiorczości., czyli jak zaistnieć na rynku pracy w przyszłości.

Dni Przedsiębiorczości., czyli jak zaistnieć na rynku pracy w przyszłości.

2 maja 2016, godz. 1:17
ZS im. A. Mickiewicza - Partner Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Już po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza zadała sobie pytanie jak wykorzystać swój potencjał i zaistnieć w przyszłości jako młodzi przedsiębiorcy czy pracownicy z pasją. W ostatnich dwóch tygodniach odbyło się kilka imprez w ramach tegorocznych Dni Przedsiębiorczości.

21 kwietnia miał miejsce Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości czyli jednodniowe praktyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nad którym, wzorem lat ubiegłych, honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku, 48 uczniów "Mickiewicza" wzięło udział w praktykach w różnych firmach i instytucjach z Lublińca i okolic.
„To bardzo ważne, abyśmy – my dorośli – chcieli się dzielić swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem z młodszym pokoleniem. Tylko w ten sposób uczniowie mogą już teraz poznać specyfikę swojego wymarzonego zawodu i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o nim z rzeczywistością” – uważa dyrektor szkoły Jadwiga Stroniewska, która wraz z koordynatorem projektu panią Grażyną Kaczorowską serdecznie dziękuje wszystkim firmom i instytucjom za podjętą współpracę w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości.
25 kwietnia młodzież klas I-szych wzięła udział w wykładzie oraz warsztatach przygotowanych przez przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział Częstochowa: panią Ewę Jęczmyk - rzecznika prasowego, oraz panią Joannę Swobodę. W ramach spotkania uczniowie zebrali informacje dotyczące rejestracji oraz rozliczeń firmy z ZUS.
Kolejne ciekawe spotkanie miało miejsce tuż przed finałem Dni Przedsiębiorczości t.j. 26 kwietnia. Był to wykład dr Tomasza Turka Wykładowcy Politechniki Częstochowskiej na temat e-handlu. 19 kwietnia uczestnicy konkursu „Przedsiębiorczość Twoją drogą do sukcesu” na zaproszenie dyrektor ING Banku Śląskiego S.A. oddział w Lublińcu pani Sabiny Skalskiej- Michalik gościli w siedzibie banku, gdzie dowiedzieli się o nowoczesnej bankowości internetowej, o tym, co czeka banki w najbliższej przyszłości, a także otrzymali wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bycia przedsiębiorczym w dzisiejszym świecie. Po zakończonym wykładzie uczniowie otrzymali drobne upominki. Uwieńczeniem tej imprezy był konkurs „Przedsiębiorczość - Twoją drogą do sukcesu” przeprowadzony w dwóch kategoriach: liceum i gimnazjum. Inicjatorkami spotkań, wykładów i warsztatów były panie Małgorzata Radzioch i Sonia Olszok, które wraz z panią dyrektor Jadwigą Stroniewską serdecznie dziękują sponsorom oraz osobom zaproszonym i zaangażowanym w Dni Przedsiębiorczości w "Mickiewiczu".

Galeria: Dni Przedsiębiorczości., czyli jak zaistnieć na rynku pracy w przyszłości.

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu