Imieniny Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

Imieniny Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

17 maja 2016, godz. 13:59
E.P.
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę 14 V lublinieckie Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, w dniu liturgicznego wspomnienia swego patrona, zaprosiło do „Chaty Wuja Toma” miłośników dobrej książki historycznej na promocję powieści z czasów XII i XIII w. pt. „Włócznia”, której autor HENRYK CYPRIAN KONKOL, przybył do Lublińca prosto z Berlina.

Imprezę z zasłużonym polskim literatem w roli głównej, którą prowadził red. EDWARD PRZEBIERACZ z Wydawnictwa św. Macieja Ap., rozpoczął występ JULII SUCHARY – absolwentki Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie. Julia podczas promocji zaśpiewała w sumie 4 piosenki, a jej występ bardzo podobał się publiczności, która do „Chaty” przybyła nie tylko z Lublińca i Ziemi Lublinieckiej (Tanina, Lisów, Lisowice, Glinica, Ciasna), ale także z Siewierza i Bydgoszczy. Oprócz przerywnika muzycznego: mini-recitalu Julii Suchary był także przerywnik poetycki: 3 własne wiersze przeczytała członkini Lublinieckiego Klubu Literackiego LOGOS URSZUKLA MIKOŁAJCZYK. Podczas promocji trzy fragmenty powieści liczącej prawie 300 stron, które wybrał Autor, przeczytała RÓŻA BARGIEL. W mini-konkursie na temat wiedzy o Wydawnictwie św. Macieja Apostoła najszybszy w udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytanie był inny IRENEUSZ GIMIŃSKI z Glinicy, który w nagrodę mógł wybrać sobie 3 dowolne książki Wydawnictwa św. Macieja Ap. Dostojny gość z Berlina starał się odpowiedzieć na wszystkie pytania prowadzącego, a także publiczności. Pytania dotyczyły nie tylko promowanej książki, opisującej proces chrystianizacji Pomorza, ale również życia osobistego i twórczości jej Autora. Na zakończenie spotkania członkowie LKL LOGOS: KAMILA DYMAREK i MIROSŁAW GÓRECKI zaprosili zebranych na promocje swoich tomików poetyckich, a Autor „Włóczni” Henryk C. Konkol chętnie podpisywał swoją książkę, także pozował do prywatnych zdjęć uczestników promocji. Nie zawiódł kącik kulinarny: ciasto (jak zwykle pyszne!) przygotowała żona red. Przebieracza: Czesława, natomiast „Chata” służyła herbatą i kawą, cały czas czynny był bufet lokalu.
Powieść „Włócznia” można nabyć w księgarni MBP oraz w Wydawnictwie św. Macieja Apostoła, można też zamówić ją e-mailowo:wydawnictwomacieja@gmail.com Książka kosztuje 20 zł.
Dla czytelnika portalu Lubliniec info, który pierwszy na w/w adres przyśle prawidłową odpowiedź na pytanie: od którego roku działa w Lublińcu Wydawnictwo św. Macieja Apostoła? otrzyma, z okazji imienin Wydawnictwa, w prezencie zestaw 3 książek, w tym „Włócznię”.

Galeria: Imieniny Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu