Zawodniczka STB Energii Lubliniec podwójną medalistką Mistrzostw Polski w Badmintonie

Zawodniczka STB Energii Lubliniec podwójną medalistką Mistrzostw Polski w Badmintonie

24.05.2016 14:53
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Eliza Kwiatkowska, zawodniczka STB Energii Lubliniec została Mistrzynią Polski w mikście i wicemistrzynią Polski w singlu podczas Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie, Kobierzyce 20-22 maja 2016 r.

Eliza w grze mieszanej grała z zawodnikiem z Warszawy - Andrzejem Niczyporukiem ( AZS UW), ich droga po złoto była pewna - wszystkie mecze wygrali w dwóch setach. Najbardziej obawiałam się meczu półfinałowego - mówi trenerka Sonia Wachowska- bo z parą Gajda/Szymanowski - Kędzierzyn Koźle, na ostatnim turnieju przegraliśmy. Tym razem nie było żadnych problemów - Eliza z Jędrkiem rozegrali świetny mecz, realizując w pełni taktykę i założenia przedmeczowe. Niedzielny finał z parą Miśko/Melaniuk - ( UKS Stare Babice/UKSB Milenium Warszawa) był potwierdzeniem świetnej formy złotych medalistów .

W grze pojedynczej dopiero w finale Eliza Kwiatkowska musiała uznać wyższość przeciwniczki - w dwóch setach uległa zawodniczce z Plessbad Pszczyna - Darii Zimnol.

Dwa medale Mistrzostw Polski to wielki sukces zawodniczki i lublinieckiego klubu.

Świetna passa zawodników STB Energii Lubliniec trwa - w kwietniu na MP Juniorów brązowy medal zdobył Jędrzej Wachowski, w maju na MP Młodzików srebrny medal wywalczyła Zuzanna Luban, a teraz do puli medalistów Mistrzostw Polski dwoma krążkami ( w tym złotym !) dołączyła Eliza Kwiatkowska.

Podziękowania dla wszystkich trenerów, którzy przygotowali Elizę do zdobycia medali !

Galeria: Zawodniczka STB Energii Lubliniec podwójną medalistką Mistrzostw Polski w Badmintonie

Zobacz całą galerię

Komentarze

Netman 2016-06-10, 13:21:48
Zgłoś
poprawka
Dla zawodników i pani trener, oczywiście :)
Netman 2016-06-10, 13:19:58
Zgłoś
Gratulacje
Serdeczne gratulacje dla zawodników pani trener. To wspaniałe osiągnięcie (a)! Gorąco kibicuję i życzę dalszych sukcesów!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu