VI Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora Szkoły dla gimnazjalistów

VI Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora Szkoły dla gimnazjalistów

6 czerwca 2016, godz. 13:43
ZS im. A. Mickiewicza - Partner Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

31 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbył się VI Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora Szkoły, w ramach którego zmierzyło się 23 gimnazjalistów z 8 okolicznych szkół : Lublińca, Pawonkowa, Lubecka, Ciasnej, Koszęcina, Kalet i Dobrodzienia. Patronat nad konkursem objął Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Starosta Lubliniecki. Rywalizacja była zacięta, a poziom przygotowania uczniów wysoki.

Zwyciężył Aleksy Walczak z Zespołu Szkół w Kaletach, II miejsce zdobyła Julia Osiadacz z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu, a III miejsce uzyskał Michał Jośko z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu.

kolejne miejsca:

4 miejsce - Michał Wieczorek z Gimnazjum w Pawonkowie,
5 miejsce - Mateusz Lendzion z Gimnazjum nr 1 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu,
6 miejsce - Aleksander Michalski z Gimnazjum nr 1 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu,
7 miejsce - Marcin Ulewicz z Gimnazjum w Ciasnej,
8 miejsce - Bartosz Wiecha z Gimnazjum w Ciasnej oraz Karol Kopyto z Gimnazjum w Pawonkowie.

Po części zadaniowej, uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat działania giełdy papierów wartościowych przygotowanym i poprowadzonym przez honorowych gości: panią dr Anetę Włodarczyk i pana dr Marcina Zawadę , pracowników naukowych Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Następnie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat budowania gier komputerowych w programie Scretch, którą poprowadził, z ogromną pasją, uczeń klasy 1a, matematyczno-informatycznej, Kacper Garcon. Kacper zaprezentował wykonane przez siebie gry.

Uroczystą galę rozdania nagród zwycięzcom poprowadzili uczniowie klasy 2b (biologiczno-chemicznej). Zaprezentowali wraz z Danielem Wydmuchem z 2c historię życia Stefana Banacha, naszego wybitnego matematyka oraz spektakl Lilije Adama Mickiewicza w wykonaniu współczesnym.

Galeria: VI Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora Szkoły dla gimnazjalistów

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu