Reklama Lubliniec Info

NINIWA Team po raz ostatni na trasie?

To już 10. wyprawa organizowana przez Stowarzyszenie Młodzieżowa NINIWA! To także jubileuszowa i ostatnia w tym kształcie wyprawa grupy! Celem fizycznym „Misji JuT – Ostatnie Okrążenie” będzie pętla dookoła Morza Czarnego, ogromnie wymagająca fizycznie, zakładająca bowiem na trasie skwar Turcji czy wysokie na 3000 m góry w Gruzji. W sumie 15 krajów, a w tym Polska, Ukraina, Rosja, Gruzja, Armenia, Turcja, Bułgaria, Macedonia, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Słowacja i Czechy.

Co znaczy tajemniczy skrót w nazwie? Trwający w Kościele Rok Miłosierdzia oraz dwukolorowe logo wyprawy rozwiewają wątpliwości. Chodzi o „Jezu ufam Tobie”. Rowerzyści podczas wyprawy będą prosić o Boże miłosierdzie dla świata. W tej samej intencji w różne strony świata już od miesiąca wyprawiają się także inne ekipy rowerowe w ramach corocznej akcji „Together – jedź z nami” organizowanej przez NINIWĘ. Podobny styl jazdy, jednolita intencja i logo, ale różne pomysły na trasę – to znaki rozpoznawalne akcji rowerowej obejmującej całą Polskę.

Działająca od 2007 r. grupa NINIWA Team była już w ponad 47 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw NINIWA Team'u jest ogromny - Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy. Tym razem do pokonania w 8 tygodni jest dystans prawie 8000 km, jak zawsze z całym wyposażeniem (bez pomocy samochodu technicznego), bez zaplanowanych noclegów i po minimum 150 km dziennie! Wyzwanie to podejmie 38 rowerzystów z o. Tomaszem Maniurą OMI – organizatorem rajdu na czele. Wyruszymy z Kokotka 1 sierpnia, a 25 września wrócimy tu z powrotem na rowerach. Bardzo serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia – zachęca o. Tomasz. O godz. 5.00 tradycyjna Msza pożegnalna w Kokotku, a po niej plenerowe śniadanie i pozostanie tylko pomachać rowerzystom na drogę. Pielgrzymów pożegnają patroni honorowi, w tym gliwicki ks. bp senior Jan Wieczorek, a także przedstawiciele mediów. W trakcie rajdu na oficjalnej stronie internetowej www.niniwateam.pl zamieszczane będą codzienne relacje z rajdu. Po powrocie z wyprawy zostanie wydana książka opisująca tegoroczne rowerowe zmagania.

tagi: powiat lubliniecki, niniwa
2016-07-21 10:13:06 K.Z.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x