Nowy sezon artystyczny Śląska. Bezpłatny koncert

Już 23 września o godz. 16:00, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zainauguruje w swojej siedzibie nowy sezon artystyczny. Uroczysty koncert z tej okazji odbędzie się w namiocie koncertowym na dziedzińcu Pałacu w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3. Wstęp jest wolny.

W koncercie inauguracyjnym - w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry - Zespół „Śląsk” wystąpi z repertuarem najpiękniejszych pieśni i tańców z krajów Unii Europejskiej. W programie oprócz przebojowych, polskich utworów: "Karolinki", "Szła dzieweczka", "Hej, te nasze góry", "Trojaka", "Polki opolskiej" czy tańców górali podhalańskich, publiczność zobaczy także m.in. tańce węgierskie, słowackie, irlandzkie i grecką zorbę. Zabrzmi „O sole Mio”, „Athina”, „La Montanara”, „Wien, Wien”... i wiele innych pieśni, które zabiorą widzów w muzyczną podróż po Europie.
Występ odbędzie się w namiocie koncertowym na dziedzińcu Pałacu w Koszęcinie. Wstęp jest wolny.

Nowy sezon „Śląsk” rozpoczyna od podróży na Litwę. Już 1 października chór, balet i orkiestra „Śląska” wystąpią dwukrotnie w sali koncertowej Compensa w Wilnie. Także w październiku premiera nowego wydawnictwa fonograficznego z repertuarem pieśni ewangelickich - „Solus Christus”. Premierę płyty zaplanowano na 29 października, wraz z koncertem pod tym samym tytułem, w Kościele Ewangelicko - Augsburskim w Katowicach. W przyszłym roku przypada jubileusz 500 - lecia Reformacji w Polsce, Zespół „Śląsk” aktywnie włączy się w obchody, nie tylko z nowym wydawnictwem muzycznym, ale także kilkakrotnie wzbogacając koncertami pieśni ewangelickich uroczystości w Cieszynie, Katowicach, Pszczynie i Bielsku-Białej. Wśród najważniejszych koncertów nowego sezonu będzie także udział Zespołu „Śląsk” w gali „Serce za serce”, 19 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, podczas której Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi będzie świętować swoje 25-lecie. Na tę okazję „Śląsk” przygotuje specjalny program.

Jeszcze w tym roku kalendarzowym zainicjowany zostanie nowy projekt Zespołu, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pn. „Helokanie południa” - zakłada on cykl spotkań warsztatowych z członkami zespołów: „Sluk” ze Słowacji, „Lado” z Chorwacji oraz Domem Tradycji i Zespołem Narodowym Pieśni i Tańca z Budapesztu. Artyści będą się wzajemnie uczyć elementów swojego repertuaru, by jesienią 2017 roku zaprezentować efekt swojej pracy podczas koncertów na południu Europy, w Bratysławie, Budapeszcie i Zagrzebiu. Starając się nieustannie promować polską kulturę za granicą, planowany jest także wyjazd zespołu baletowego do USA, podczas którego przez blisko miesiąc tancerze będą występować
z koncertami dla publiczności amerykańskiej.

Wśród przedsięwzięć nowego sezonu artystycznego nie zabraknie także kontynuacji projektów edukacyjnych. Z początkiem października wznowione zostają zajęcia Artystycznego

Ogniska Wokalno - Baletowego im. Elwiry Kamińskiej, swoją działalność będzie kontynuował Chór Chłopięcy „Śląskie Słowiki”. W planach na nowy sezon są również kolejne edycje m.in. Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie”, Letniej Szkoły Artystycznej oraz Gali Edukacji Regionalnej czy Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”. Swoją kolejną edycję będzie miał także Ogólnopolski Konkurs Polskich Tańców Narodowych dla Uczniów Szkół Baletowych oraz - zainaugurowany w tym roku z wielkim sukcesem - Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. Celem działań edukacyjnych będzie także ożywianie ruchu w siedzibie Zespołu w ramach wycieczek, warsztatów i dni otwartych dla szkół.
Jak co roku, „Śląsk” zaprosi także publiczność do swojej siedziby na popularne imprezy plenerowe: „Święto Śląska”, Międzynarodowy Konkursu w Powożeniu Tradycyjnym o Trofeum „Śląska” oraz Piknik Leśno - Łowiecki „Cietrzewisko”.

Zachęcamy do odwiedzania stale aktualizowanego kalendarza koncertów na stronie internetowej Zespołu www.zespolslask.pl oraz śledzenia oficjalnego profilu na Facebooku, Twitterze i Instagramie

Zapraszamy do Koszęcina na uroczystą inaugurację nowego sezonu artystycznego!

23 września, godz. 16:00, Koszęcin ul. Zamkowa 3 - namiot koncertowy na dziedzińcu pałacowym. WSTĘP WOLNY. ILOŚĆ MIEJSC SIEDZĄCYCH OGRANICZONA!

tagi: Koncert, Kultura, Koszęcin
2016-09-19 12:09:50 Lubliniec Info

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x