Czarny protest w Lublińcu - ZDJĘCIA

3 października o godz. 12:00 przed Urzędem Miejskim w Lublińcu zebrali się mieszkańcy naszego miasta w celu wyrażenie swojego sprzeciwu wobec planowanych zmian w sprawie ustawy antyaborcyjnej m.in. zakazu dostępu do badań prenatalnych. Zgodnie z zapowiedzią akcja trwała 5 minut, a zebrani stali w milczeniu... prawie... W momencie kiedy z magistratu wyszedł Burmistrz Miasta Edward Maniura zebrani przywitali go oklaskami.

tagi: Edward Maniura, Lubliniec, Anna Jonczyk-Drzymała, Burmistrz
2016-10-03 13:02:55 Lubliniec.Info

Galeria: Czarny protest w Lublińcu

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
personalistka 2016-10-23, 18:35:01

Dziewczyny, nie bierzcie przykładu z głupich kobiet
Cóż, niewiele czasu trzeba było, aby brednia uwikłała się we własną sprzeczność :-) http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/312846-nie-choroba-zagrozenie-zycia-brak-pracy-tylko-wygoda-internauci-wstrzasnieci-wyznaniem-przybysz-o-dokonanej-aborcji

  Zgłoś komentarz

scorpio 2016-10-20, 13:05:53

Czarny marsz
Wstyd, że w marszu przeciw życiu wzięła udział nasza władza, a tragedią jest udział w nim kobiety w ciąży

  Zgłoś komentarz

personalistka 2016-10-11, 16:57:40

Dziewczyny, bierzcie przykład z mądrych kobiet
http://wpolityce.pl/kultura/311555-nasz-wywiad-dominika-figurska-o-czarnym-protescie-te-kobiety-byly-narzedziem-zostaly-uzyte-przez-opozycje

  Zgłoś komentarz

sissi 2016-10-11, 13:42:53

Paula
Do you know something about Sissi? Pienso que no.

  Zgłoś komentarz

EL 2016-10-11, 11:38:48

!
Zohydzić, porównać do faszystów, komunistów, opluć, obrazić... Zabrakło jeszcze tylko wyrażenia "gorszy sort" i byłby komplet. O Teresie z Kalkuty tez można ciekawe rzeczy poczytać, kryształowa nie była... Taka to "miłość bliźniego".

  Zgłoś komentarz

kilka faktów kontekstu historycznego 2016-10-10, 19:48:30

dzielne i wielce pożyteczne dziewczęta na czele z zatroskaną wiceburmistrz,
ramię w ramię walczą o realizację wytycznych Lenina z 11.1920 o domaganiu się bezwarunkowego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia oraz Hitlera z 07.1933 o zabijaniu tych niemieckich nienarodzonych dzieci, które posiadały lub mogły posiadać (sic!) wady wrodzone, oraz pełnej dopuszczalności aborcji dla Polek i innych kobiet nieczystych rasowo; ................ następnie o kontynuację z 09.03.1943 r., kiedy to po raz pierwszy w historii na tere­nie Pol­ski, prawnie narzu­cono pełną dopuszczal­ność abor­cji, „płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki - im więcej, tym lepiej” - mówił Martin Borman, sekretarz Hitlera; ................ następny etap, czyli przegłosowanie 27.04.1956 przez komunistycznych pachołków ludobójcy Stalina (wprowadzonych do Sejmu w 1952), ustawy z o dopuszczalności aborcji do 12 tyg. w 3 przypadkach, oraz jej nowelizacja z 1959 roku o wykonywaniu aborcji "na życzenie", po ustnym zeznaniu, "o trudnej sytuacji"; ................ dopiero tzw. "kompromis aborcyjny" z 07.01.1993 to pierwsza ustawa na świecie wycofująca się z aborcji (za wyjątkiem 3 przypadków), w warunkach państwa demokratycznego, jej wprowadzeniu oczywiście towarzyszył ostry sprzeciw partii/środowisk komunistycznych; ................ protest z 03.06.2016 to emanacja tego samego socjalistycznego postulatu (zarówno w wersji narodowosocjalistycznej jak i bolszewickiej), tym razem ubranego w argumentację o "wolności osobistej", wykluczającej personalną podmiotowość dziecka nienarodzonego, postulatu podanego w zradykalizowanej, wulgarnej, dialektycznej formie i treści, wypracowanej przez luminarzy środowiska tzw. neomarksistowskiej szkoły frankfurckiej oraz pokrewnych, odpowiedzialnych m.in. za rewolucję seksualną wywołaną poprzez m.in. rozpowszechnianie nierzetelnego, nienaukowego raportu pioniera gender, Alfreda Kinseya; ................ kochające pokój na świecie, rozentuzjazmowane społeczniczki i ogólnie niezorientowane panny protestujące, same nie wiedząc czy przeciwko czemuś, czy może za czymś, powinny zastanowić się: 1) czy nie padły ofiarą neokomunistycznego aktywizmu, radykalnie lewackiej, politycznej tzw. międzynarodówki '68 & elementu socjalnie pokrewnego, tej samej, która sprowadza do Europy setki tysięcy imigrantów (w tym tysiące gwałcicieli i terrorystów) oraz ogranicza drastycznie m.in. wolność słowa, czy wolność wyznania (stosując m.in. dialektyczne narzędzia tzw. "tolerancji represywnej" czy "dominacji mniejszości"), oraz 2) nad słowami, Matki Teresy z Kalkuty: „Wiele razy pow­tarza­łam – i jestem tego pewna – że najwięk­szym niebez­pieczeńst­wem zagraża­ją­cym poko­jowi jest dzisiaj abor­cja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może pow­strzy­mać ciebie i mnie byśmy się nawza­jem nie pozabijali?”

  Zgłoś komentarz

Paula 2016-10-10, 11:53:12

Każdy może mieć własne zdanie
SISI w okresie okołomenopauzalnym musisz być Ty bo strasznie zrzędzisz.... Plujesz jadem i jesteś złośliwa. I jeszcze ta ksywka... Nie masz odwagi się podpisać pod swoimi zarzutami z palca wyssanymi? Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów a że nie są zgodne z Twoimi to nie znaczy że osoby odmiennego zdania nie zasługują na szacunek i kulturalną wymianę zdań.

  Zgłoś komentarz

markopolo 2016-10-10, 01:45:26

nierząd
PiS na czele z panem Kaczyńskim, premier Szydło i większością sejmową to manipulanci, hipokryci, krętacze i tchórze. Jeszcze kilka dni wcześniej nazywali przeciwników ustawy mordercami dzieci nienarodzonych. Gdy ze strachu przed kobietami odrzucili ustawę, sami stali się niechcący mordercami dzieci nienarodzonych. Nie wstyd panu, pośle Gawron, uczestniczyć w tym spektaklu kłamstwa, obłudy i hipokryzji. Nie wstyd panu, ze pańskie sumienie jest jak chorągiewka na wietrze? Mnie wstyd, że Lubliniec ma takiego posła.

  Zgłoś komentarz

MJ 2016-10-10, 01:33:00

do wszystkich tych. co potępiają uczestników czarnego protestu
Ufam, ze kierujecie się szlachetnymi intencjami, a nie nienawiścią do innych. Wasze oburzenie wynika z nieporozumienia. Nie można uczestników tych protestów wyzywać od morderców dzieci. Ten protest nie jest za aborcją. Jest sprzeciwem wobec ustawy sejmowej, która tak delikatną, złożoną sprawę nie pozostawia ludzkiemu sumieniu, tylko narzuca, pod groźbą sankcji jedno rozwiązanie. Ogromna większość kobiet nie jest za aborcją i nikomu nie pragnie narzucać aborcji. Człowiek wolny ma prawo do grzechu i gdyby państwo zabraniało grzeszyć, to wszyscy ludzie siedzieliby w więzieniach, a kto wie, czy kapłani nie mieliby najsurowszych wyroków.

  Zgłoś komentarz

PIS OFF 2016-10-09, 18:38:57

Drobnomieszczański relatywizmik z elementami podróży w czasie i błędami w języku angielskim, czyli
protestowały 03.10.16 (Pn) bo Sejm (a nie rząd) odrzucił projekt 06.10.2016 (Czw) i od tego dnia wiec z antyrządowego zmienił się w wiec prorządowy, a nawet Kaczyński zmienił się z wroga ludu na autorytet ludu do cytowania, też fajnie :-)

  Zgłoś komentarz

Pokaż wcześniejsze komentarze

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x