MISJA: OJCZYZNA

MISJA: OJCZYZNA

17 listopada 2016, godz. 8:05
Fundacja Wspieram cicho i skutecznie
Udostępnij: Kopiuj link

„Misja: Ojczyzna” – pod takim hasłem Fundacja „WSPIERAM cicho i skutecznie” zorganizowała przegląd małych form teatralnych dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z Lublińca. Był to projekt współfinansowany przez Miasto Lubliniec.

Przegląd odbył się w dniu 9. listopada 2016 r. w Muzeum Edyty Stein w Lublińcu. Jurorami konkursu były panie Elżbieta Jatulewicz i Czesława Włuka oraz pan Piotr Blicharz. Jury oceniało przede wszystkim przesłanie patriotyczne oraz zaangażowanie uczestników i wyraz artystyczny prezentowanych etiud teatralnych. W przeglądzie udział wzięły cztery przedszkola – Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 6 i Przedszkole nr 7. Starsi uczestnicy konkursu to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Fundacja wyraża wdzięczność nauczycielom za poświęcony czas i wysiłek włożony w pracę ze swoimi podopiecznymi. Nauczyciele, którzy przygotowali grupy do przeglądu to panie: Anna Kolp, Joanna Mazur-Broncel, Karolina Cyroń, Małgorzata Mendaluk, Ewa Bąk, Urszula Kubica, Agnieszka Jarząbek, Dorota Opałka, Aleksandra Telma, Jolanta Maciejewska, Grażyna Gerhards, Adriana Wręczycka.

Przegląd miał formę konkursu i stanowił propozycję połączenia działań twórczych z tematyką patriotyczną. Pozwolił dzieciom i młodzieży na poznawanie wartości narodowych w sposób przystępny, opierając się na ich dziecięcej i młodzieńczej radości i naturalności. Uczestnicy przeglądu mogli w przyjazny sposób zgłębić kwestie związane z patriotyzmem, przeżyli je osobiście i związali się z nimi emocjonalnie. Będzie to skutkować większym poczuciem przynależności do Polski jako naszej Ojczyzny i pozwoli na kształtowanie się właściwych postaw patriotycznych. „Misję: Ojczyznę” można więc traktować jako element wychowania patriotycznego.

Wychowankowie przedszkola i uczniowie szkół z terenu Lublińca zrealizowali zadanie konkursowe na najwyższym poziomie. W ciekawy, barwny i wzruszający sposób wykonali swoje etiudy. Dlatego zasłużyli na główne nagrody. Przegląd stał się okazją do wyrażania uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży. Pokazał też, że warto organizować podobne akcje już od najmłodszych lat.

Galeria: MISJA: OJCZYZNA

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu