Dwie lublinieckie badmintonistki z medalami  Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji Trenczyn 2016

Dwie lublinieckie badmintonistki z medalami Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji Trenczyn 2016

28.11.2016 12:06
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Zawodnicy STB Energii mają bardzo intensywny okres  startowy  -   w listopadzie byli na dwóch zagranicznych turniejach -  19-21.11. 2016 na Czech Junior  Orlova 2016, a w miniony weekend trzech zawodników było na Słowacji na Yonex  Slovak 2016 - czyli Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji.  Jędrzej Wachowski startował w kategorii  U- 19 , po wygranej pierwszej rundzie w singla ,z Austriakiem,  w następnej musiał uznać wyższość  Ondrej KRala - jak się okazało  medalisty tych mistrzostw.

Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska startowały na Yonex Slovak Youth 2016 w kategorii  U17.

Niebywała niespodziankę zrobiła Hanna Szymańska, najpierw wygrywając dwie rundy w miksta ( z FIlipem Matysiakiem UKS Wrzosowa),  a przede wszystkim  zdobywając  brązowy medal  w grze pojedynczej - wygrała  cztery rundy w singla kolejno z  zawodniczką  z Czech, Słowacji, Węgier  i Czech.  Dopiero w walce o finał uległa Węgierce -  Kitti Szostak.

Agnieszka Foryta  grając w debla z Austriaczką, po wygraniu pierwszej rundy z Czeszkami,  w drugiej rundzie musiały uznać wyższość  Węgierek. Natomiast w mikście,  w parze z Kordianem Kobylnikiem

( Technik Głubczyce ) wygrywając kolejno trzy rundy:  z  parą z Czech  i dwoma polskimi mikstami, w meczu o finał ulegli parze Francuskiej.

Brązowy medal miksta - Agnieszka Foryta /Kordian Kobylnik  i brązowy medal Hani Szymańskiej w singla  to jedyne polskie akcenty w strefie medalowej tych mistrzostw ... tym większe gratulacje dla zawodniczek STB Energii Lubliniec !

Kolejny weekend to start zawodników STB Energii w Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Badmintona ( 2-4.12.2016 Łomianki),   9-11.12. 2016  dwie zawodniczki STB,   jako reprezentantki  Polskiej Kadry Narodowej Juniorów, pojadą na Międzynarodowe Mistrzostwa  Estonii .  I jeszcze przed samymi świętami czeka nas bardzo ważny start w Drużynowych Mistrzostwach Polski  Juniorów Młodszych i  Juniorów  (Białystok 18-20.12.2016).

Mimo tak intensywnego  czasu dla zawodników, nie zapominamy o najmłodszych  adeptach badmintona i uczestnikach otwartych zajęć  badmintona . 5 grudnia , w poniedziałek , zapraszamy  wszystkich chętnych  do udziału w Mikołajkowym Turnieju Badmintona dla Dzieci i Młodzieży - hala lublinieckiego liceum. Start  godz.18.30.

 

Serdecznie zapraszamy !

Galeria: Dwie lublinieckie badmintonistki z medalami Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji Trenczyn 2016

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu