Jak wybrać najlepszy rodzinny samochód?

Jak wybrać najlepszy rodzinny samochód?

23.12.2016 9:07
W.P.
Czytanie treści strony dostępne

Dobry, rodzinny samochód to sprzęt, który sprawia radość, pomaga realizować marzenia i czyni codzienność bardziej przyjemną. Kiedy mamy dużą rodzinę, kilkoro dzieci, pracę i dom na głowie staje się niezastąpiony. Jak wybrać dobry samochód dla dużej rodziny, czym się kierować oraz czy każde auto się nadaje?

Auto dla dużej rodziny

Samochód dla licznej rodziny powinien spełniać szereg warunków i funkcji, aby był rzeczywiście dobrym autem, który odpowiada na potrzeby wszystkich członków rodziny. Najlepsze, aby był ładny, tani, bezawaryjny i taki, który się każdemu spodoba, dodatkowo elegancki i luksusowy. To marzenia, a rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Najczęściej duże samochody bywają mało zgrabne, a już na pewno nie luksusowe. Jednak nie można za szybko się poddawać i rezygnować z marzeń o połączeniu praktyczności z ładnym designem.

Auto dla dużej rodziny powinno być przestronne, tak, aby pięć lub sześć osób spokojnie mogło zająć w nim miejsce i nie czuć się jak w ciasnej skrzynce. W przypadku małych dzieci, ważne, aby w samochodzie fotele w drugim rzędzie można było złożyć i dzięki temu zyskać dodatkową przestrzeń na wózek, nosidełko i wszystkie niezbędne pakunki. Taka opcja pozwala też na przewożenie przedmiotów o dużych gabarytach w przypadku przeprowadzki czy meblowych zakupów.

Ważne, aby auto posiadało przestronny bagażnik, gdzie pomieszczą się torby z zakupami, plecaki, teczki oraz wszystkie niezbędne rzeczy w codziennej jak i urlopowej rzeczywistości. Przy zakupie auta zobacz z jakich tworzyw wykonana jest tapicerka i siedzenia - przy małych dzieciach i dużej rodzinie, warto, aby wnętrze szybko i sprawnie się sprzątało i udawało utrzymać w czystości.

Jak w każdym aucie, tak też w samochodzie dla dużej rodziny ważne jest to, ile pali benzyny na kilometr oraz jak wygląda sprawa z awaryjnością poszczególnych układów oraz częściami zamiennymi. Lepiej postawić na samochód, który pozytywnie wypada w testach bezpieczeństwa i awaryjności, dzięki temu będziemy bardziej pewni tego, że za chwilę nie będziemy musieli oddawać auta do serwisu lub mechanika.

Ford Focus – rodzinny samochód

Jednym ze sprawdzonych, bardzo praktycznych i konkretnych wozów jest Ford Focus. Znana marka i model, który jest na polskim rynku od lat. Przechodził szereg modyfikacji i unowocześnień, dzięki temu jest dostosowany do potrzeb średniej jak i dużej rodziny. Posiada przestronny bagażnik, miłe i wygodne wnętrze oraz ciekawy design, co nie zawsze jest normą na rynku aut. Ford Focus może być kompromisem między potrzebą eleganckiego auta, a praktycznym podejściem do codzienności. Mocny silnik, ale korzystne spalanie spełnia warunek ekonomiczności, a zaawansowane technologicznie wnętrze odpowiada na potrzeby, nawet wybrednych fanów czterech kółek.

Wybierając samochód dla rodziny pamiętajmy, że ma on służyć wszystkim członkom rodziny, ma być wygodny i przestronny, a jednocześnie sprawnie pomagać w wypełnianiu codziennych obowiązków i ułatwianiu realizowania zadań. Przed wyborem auta zapytajmy o zdanie wszystkich członków rodziny, tak, aby każdy wiedział, że to jego auto.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu