Drugie spotkanie dot. likwidacji gimnazjów

Drugie spotkanie dot. likwidacji gimnazjów

29 stycznia 2017, godz. 16:17
Lubliniec.Info
Udostępnij: Kopiuj link

Urząd Miejski w Lublińcu zaprasza wszystkich zainteresowanych, szczególnie rodziców na drugie spotkanie z ekspertem, Panią Elżbietą Rabendą, które odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Na spotkaniu po raz kolejny zostaną przybliżone warianty dotyczące likwidacji szkół gimnazjalnych w Lublińcu. Będzie również możliwość zadawania pytań.

Komentarze

E
Expert 2 31 stycznia 2017, godz. 23:02
Zgłoś
ex pertka

Co to za ekspertka, która się nie zna i na dotatek przytacza złe dane. Czy w UM nie ma ludzi, którzy sami potrafią czytać prawo i liczyć i trzeba płacić za pseudo fachowca? Wykonała analizę i wszyscy robią gały jak to się napracowała nie takie analizy na co dzień musi wykonać zwykły budowlaniec czy przedsiębiorca i nikt go za to na piedestały nie stawia. Prawo oświatowe przepisy wprowadzające art. 206 5. Podejmując uchwałę, o której mowa w ust. 1, organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego dąży do tego, aby ośmioletnie szkoły podstawowe były szkołami: 1) o pełnej strukturze organizacyjnej; 2) funkcjonującymi w jednym budynku lub jego bliskiej lokalizacji. Nie można w Lublińcu zastosować wiariantu II bo to nie jest bliska lokalizacja budynku, te budynki nigdy nie funkcjonowały razem, trzeba naprawdę nie czuć intencji ustawodawcy aby zaproponować taki wariant. Po za tym Pani "Expres" przepraszam expert pokazała ze do pierwszej klasy będzie tylko 6 oddziałów bo naliczyła 150 dzieci z publicznych przedszkoli, tak jakby te z niepublicznych nigdy do szkoły publicznej się nie zapisywały. Mamy ponad 200 dzieci na rok i będziemy mięć coraz więcej ale Pani Ex wykazała, że demografia w Lublińcu jest kiepska no tak bo podała zgodnie z demografia średnią ze zgonów i urodzeń a co do tej reformy mają zgony to nie wiem bo dziadki już chyba szkołę skończyły, tutaj są ważne tylko urodzenia a te nie są takie złe i jak mówi nasz Prezydent wierzę, że będą lepsze.

R
rodzic 31 stycznia 2017, godz. 15:52
Zgłoś

Wszyscy z pewnością zgodzą się , że ta reforma jest nie potrzebna. Nie rozumiem ludzi , którzy w negatywny sposób wypowiadają się o młodzieży gimnazjalnej i boją się posłać do tych szkół młodsze dzieci. W Lublińcu jest szkoła do której równocześnie chodzą dzieci od przedszkola do gimnazjum - chodzi o szkołę katolicką, dzieci tam bardzo dobrze funkcjonują, co widać podczas imprez plenerowych.Dlaczego miałoby być inaczej w nowych szkoła podstawowych? Młodzież wszędzie jest taka sama, wszystko zależy od kierownictwa i warunków.

T
Tomasz 31 stycznia 2017, godz. 12:22
Zgłoś
logika

Proszę mi wskazać miasto w Polsce, które wybrało taki durny wariant połączenia szkół odległych o kilka ulic. Ten wariant jest tylko przewidziany do takich sytuacji, gdzie są dwa budynki na tym samym podwórku i po reformie budynki rozdzieliły się na podstawówkę i gimnazjum i teraz się znów połączą. W Lubliińcu tylko wariant 1

M
maj 31 stycznia 2017, godz. 11:52
Zgłoś
rada

Pogońmy PiS jak najprędzej i nie trzeba będzie robić pseudo-reform oświatowych.

M
markopolo 31 stycznia 2017, godz. 11:33
Zgłoś
szkoły

Powinno utworzyć się dużo, małych szkół. Szkoły niewielkie , kameralne, są najkorzystniejszym środowiskiem wychowawczym. Wielkie molochy gubią indywidualność dziecka i są kombinatami edukacyjnymi. W naszej, lublinieckiej sytuacji jestem za czterema szkołami podstawowymi. Niech konkurują ze sobą ofertą edukacyjną i jakością pracy z dzieckiem.

O
Ojciec 31 stycznia 2017, godz. 10:31
Zgłoś
Wariancik

Najlepiej zrobić to w ten sposób, że uczniowie klas 5 i 6 przechodzą do budynków gimnazjalnych. Wiąże się to z tym, że gimnazja są przystosowane dla starszych. Dziwne by było jak w jednym budynku byłby chłopak pierwszoklasista mierzący 1.20m oraz na tym samym poziomie uczeń klasy 8 mający 1.80. Bałbym się dać tam dziecko. Nie wiadomo co takim może strzelić do głowy.

J
Józefa 31 stycznia 2017, godz. 0:20
Zgłoś
Rada

Rada powinna się wsłuchać w opinię prawdziwych i doświadczonych ekspertów tj. Pani Kurator, Dyrektorzy Szkół, Rada Rodziców oraz Nauczycieli. To Ci Państwo mają styczność z rzeczywistością szkolną. Na slajdach pięknie wszystko wygląda - papier wszystko przyjmie. Ale rzeczywistość jest zgoła inna. Moim zdaniem Rada Miejska powinna brać pod uwagę tylko te opinie, które pochodzą z zainteresowanego środowiska.

M
matematyk 30 stycznia 2017, godz. 23:07
Zgłoś
obliczenia

543 SP3 734 SP1 310 Gim1 270 Gim2 Razem 1857 Dane z prezentacji eksperta to ma być mało dzieci? dzieląc to przez 25 uczniów na klasę wychodzi, że w każdej z 4 szkół może być 18,5 klas. Dziś w Gim1 i w Gim2 jest po 12 klas i na korytarzach nie wieje pustką, nie będzie mniej dzieci tylko więcej. Głupota skończona otwierać tylko 3 szkoły jak w 4 wcale nie będzie mało dzieci

M
Mama 30 stycznia 2017, godz. 22:21
Zgłoś

Rozumiem wariant pierwszy, wg mnie najkorzystniejszy oraz wariant drugi - ekonomiczny ale tylko pozornie bo przy 40 oddziałach jest wprawdzie jeden dyrektor ale konieczne jest zatrudnienie czterech wicedyrektorów :/ ale skąd pomysł na wariant trzeci kompletnie bez sensu aby jedno gimnazjum (nr 1 które jest większe gdzie wykazano że ma więcej klas nadających się do przystosowania dla maluchów) połączyć w jedną szkole z SP3 (która też ma bardzo duże obłożenie) a Gim 2, które ma mniej sal nadających się do przyjęcia maluchów i ogólnie w przyszłości będzie mieć mniej dzieci w swoim regionie przekształcić w podstawówkę?! To może przydał by się jeszcze czwarty wariant odwrotny do trzeciego żeby było sprawiedliwie.

J
jurek 30 stycznia 2017, godz. 22:01
Zgłoś
Wariant II

Tylko wariant II. Mam nadzieję, że taki właśnie wprowadzą. Jak ktoś był na spotkaniu to nic innego się nie nasuwa jak 2 szkoły podstawowe w 4 budynkach. To jest o wiele bardziej korzystne dla dzieci. O nauczycielach się nie będę wypowiadł

Pokaż wcześniejsze komentarze

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu