Uciekał traktorem przed policją

Świadkami nietypowego pościgu mieli okazję być wczoraj mieszkańcy Glinicy. Przed dzielnicowym próbował uciec kierujący... ciągnikiem rolniczym. Traktorzysta ignorował sygnały do zatrzymania i jechał środkiem jezdni uniemożliwiając manewr wyprzedzania. Został zatrzymany w Kochcicach. Sprawca kilku wykroczeń niebawem stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14.00. Na ulicy Kochcickiej w Glinicy, dzielnicowy zauważył kierującego ciągnikiem rolniczym. Wiedząc, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, podjął decyzję o przeprowadzeniu kontroli. Traktorzysta nie reagował jednak na dawane przez dzielnicowego sygnały. Lekceważąc jadący za nim „na sygnale” radiowóz, uciekał całą szerokością jezdni, umożliwiając manewr wyprzedzania. Po przejechaniu około 1,5 km, kierujący ciągnikiem, w Kochcicach wjechał w polną drogę. Podczas manewru skręcania dzielnicowy zdołał zatrzymać uciekiniera, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Glinicy. Na miejsce przyjechał także patrol drogówki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 23-latek nie ma uprawnień do kierowania. Podczas kontroli nie okazał także dokumentu potwierdzającego opłacenie obowiązkowego ubezpieczenia, a w dowodzie rejestracyjnym, mundurowi nie znaleźli wpisu potwierdzającego ważność badań technicznych. Mimo faktu, że pojazd nie był przystosowany do przewozu osób, 23-latek przewoził także pasażera. Niebawem za popełnione traktorzysta odpowie przed sądem.

tagi: Policja, powiat lubliniecki, Glinica
2017-02-10 13:32:51 KPP Lubliniec

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
aaaa 2017-02-10, 21:55:57

w końcu wzięli się za tych cwaniaków

  Zgłoś komentarz

marek 2017-02-10, 21:53:35

patola
Te ucieczki ta patologia ma we krwi,w zeszłym roku,brat traktorzysty uciekał bmw w Lublińcu

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x