Najnowsze wiadomości

Co powinno się znaleźć na wyposażeniu każdego fana górskich wycieczek?

Malownicze krajobrazy, kontakt z naturą, wyciszenie, aktywność fizyczna. Te oraz wiele innych czynników zachęcają coraz większą rzeszę ludzi do planowania wycieczek po górskich szlakach. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z górami, warto dowiedzieć się, jakie wyposażenie może okazać się przydatne podczas trekkingu.

Czytaj więcej

Pożyczki pozabankowe online - 3 kroki do odkrycia, czy są rozwiązaniem dla Ciebie

W dzisiejszych czasach pieniądze są niezbędne do życia. Skąd jednak je wziąć, gdy portfel zaczyna świecić pustkami? Rozwiązaniem mogą być pożyczki pozabankowe online. Co należy o nich wiedzieć?

Czytaj więcej

25 września przyjedzie mobilny punkt poboru krwi

W piątek 25 września mieszkańcy powiatu lublinieckiego będą mieli możliwość oddać honorowo krew. W godzinach 9:00-15:00 na lublinieckim rynku na krwiodawców będzie czekać mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Czytaj więcej

ZUS: 20 września ruszamy z wyrównywaniem nadpłat składek

Płatnicy zwolnieni z opłacania składek, którzy nadpłacili bądź opłacili składki do ZUS za kwiecień i maj będą uprawnieni do ich zwrotu lub zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań. Przepisy w tej sprawie wejdą w życie 20 września. Nowelizacja odpowiada na postulaty przedsiębiorców i została rekomendowana przez ZUS. Skorzysta na tym około 800 tys. firm. 

Czytaj więcej

Dodatkowy system informacji ułatwia podróże ze stacji Lubliniec

Pasażerowie w Lublińcu mają do dyspozycji coraz więcej wyświetlaczy z informacjami o kursowaniu pociągów. Nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej jest stopniowo udostępniany podróżnym. Większe bezpieczeństwo zapewni monitoring. Dostęp do podróży w kierunku Kielc, Fosowskiego, Kluczborka i Tarnowskich Gór ułatwiają nowe windy. Lubliniec to kolejna stacja przystosowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do oczekiwanego komfortu podróży. Na inwestycje przeznaczono z budżetu prawie 4 mln zł.

Czytaj więcej

Wielka wyprzedaż, promocje i nowości w Centrum Meblowym Lissy koło Dobrodzienia

Jesień to czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale również często okres zakończenia remontów i poszukiwania mebli do urządzenia domu. W Centrum Meblowym Lissy w Błachowie koło Dobrodzienia przygotowaliśmy z tej okazji mnóstwo nowych propozycji mebli, gotowych aranżacji wnętrz oraz promocji.

Czytaj więcej

Weekend na boiskach piłkarskich - terminarze

Zbliżający się weekend to dla wielu piłkarskie emocje, szczególnie te lokalne. Kto z kim się zmierzy na zielonej murawie? Zamieszczamy szczegółowy terminarz spotkań dla Klasy Okręgowej gr. I oraz II, Klasy A oraz Klasy B.

Czytaj więcej

18-09 Sytuacja epidemiologiczna związana z zagrożeniem koronowirusa w powiecie lublinieckim

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublińcu informuje o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie lublinieckim - dane na dzień 18 września 2020 godz. 10:30 (piątek). Podajemy dane na poszczególne gminy.

Czytaj więcej

Jakie rolety wybrać - czyli nowoczesne dekoracje okienne

Decydując się na zakup rolet okiennych do domu lub mieszkania, warto zastanowić się nad konkretnym rodzajem tych nowoczesnych dekoracji okiennych. Znaczenie ma przede wszystkim typ rolet, a także sposób montażu, dodatkowe funkcje, kolorystyka. Podpowiadamy, jakie rolety wybrać.

Czytaj więcej

Kredyty gotówkowe w oczach Polaków

Kredyty gotówkowe cieszą się wśród Polaków dużym zainteresowaniem. Wielu kredytobiorców docenia je za bezpieczeństwo, elastyczność i stosunkowo dużą dostępność. Największą zaletą wydaje się być jednak możliwość wydania pieniędzy na dowolny cel. Na co Polacy zaciągają kredyty gotówkowe?

Czytaj więcej

Wczytaj więcej wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x