Reklama Lubliniec Info

XII Wyprawa Niniwa Team wyruszyła - FOTO I WIDEO

Dzisiaj XII Wyprawa Niniwa Team pod kierownictwem o. Tomasza Maniury wystartowała! Już tradycyjnie, pożegnanie rowerzystów rozpoczęło się mszą świętą o godz. 5:00 w Kokotku. Następnie uczestnicy wyprawy, wraz z rodzinami i wszyscy przybyli zjedli wspólne śniadanie, po nim modlitwa, pobłogosławienie rowerów, pożegnanie z rodzinami i... w drogę! 

XII wyprawa odbywa się w zmienionej formie. Jednocześnie 2 grupy w ramach jednej wyprawy będą zmierzały do tego samego celu – Santiago de Compostela. 32 osoby z o. Tomaszem Maniurą na czele wyjechali dzisiaj rano z Kokotka. Druga grupa tj. 15 śmiałków pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka wyruszyłą wczoraj z Lizbony, do której dolecili samolotem.

Patronem tegorocznej wyprawy jest św. Stanisław Kostka, patron młodzieży. Dodatkowo rowerzyści wiozą ze sobą relikwie świętego, które wczoraj wieczorem odebrali z Parafii Ojców Oblatów.

Humory w grupie rowerowej dopisują. Lider wyprawy o. Tomasz dał sygnał startu wyprawy i... nie potrafił znaleźć swojego roweru. Okazało się, że żartobliwi uczestnicy schowali go za parawanem. Po krótkich poszukiwaniach roweru wyprawa wystartowała.

tagi:
2018-08-13 13:26:45 Lubliniec.Info

Galeria: Wyprawa Niniwa Team Próba Krzyża - start

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x