Wydarzenia

Kabaret Młodych Panów // Co się stało?

2 lutego 2023, godz. 17:30
Miejski Dom Kultury w Lublińcu
90 zł

Najnowszy program Kabaretu Młodych Panów – „Co się stało?” jest sceniczną i oczywiście ironiczną odpowiedzią na pytanie, na które większość z nas odpowiada – nic. Czasami lekko rozwijamy odpowiedź, która automatycznie przechodzi w pytanie – nic, dlaczego pytasz? Przecież jeżeli ktoś pyta, to kultura osobista nakazuje nam odpowiedzieć. Jeżeli ktoś docieka i jest żywo przejęty, a nawet gotowy podać receptę lub służyć pomocą, to należy udzielić konkretnej, rozwiniętej odpowiedzi, gdyż już w samym pytaniu Co się stało? słychać i widać, że coś się stało! Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy na co dzień, tylko bądźmy sobą!!

Kodowanie i programowanie dla dzieci w wieku 4-7 lat

4 lutego 2023, godz. 11:00
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Zajęcia to sposób na wspólne spędzanie czasu rodziców i dzieci. To fantastyczna zabawa, która rozwija logiczne myślenie, umiejętność przewidywania i planowania działań. Programowanie i kodowanie to tzw. trzeci język, którego warto, a nawet należy uczyć się obok ojczystego i obcego. Język, który pozwala na komunikację ze wszelkimi urządzeniami technicznymi, a zatem ułatwiający efektywne znalezienie się w świecie współczesnych cyfrowych mediów. Wstęp wolny.

Bajkowa Sówka - nie wszystkie sowy huczą. Warsztaty rękodzielnicze

4 lutego 2023, godz. 15:00
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Lubiteka zaprasza dzieci z rodzicami, młodzież oraz dorosłych na warsztaty rękodzielnicze, na których stworzycie swoją sowę w kolorach towarzyszących ci uczuć wyklejając ją guzikami i piórkami. Wstęp wolny.

Noc Sów 2023 w Lubitece

4 lutego 2023, godz. 17:00
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Agroturystyka w Kośmidrach Małgorzata Bednarek oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zapraszają na Noc Sów 2023 – jedyną taką noc w Polsce. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Szczegóły w artykule.

Szymborska kontra Fredro

8 lutego 2023, godz. 18:00
Galeria Pod Glinianym Aniołem

Rok 2023 to m.in. rok Wisławy Szymborskiej i rok Aleksandra Fredry. Wybór tematyki oraz nazwy spotkania „Szymborska kontra Fredro” jest więc nieprzypadkowy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zasiąść w fotelu i raczyć swoje zmysły dźwiękami i poetyckimi tekstami płynącymi z ust aktorów Teatru po Pracy. Wstęp wolny.

Wczytaj więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu