Wydarzenia

Ignacy Chemik - w laboratorium biblioteki

2022-10-04 godz. 17:00
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu w ramach projektu Jak Ignacy Łukasiewicz zastał Polskę w ciemności potrzasku, a zostawił w nafty blasku" zaprasza dzieci wieku od 6 do 12 lat na pokazy chemiczne i eksperymentów naukowych ekspertów z Chemical World. Zajęcia bezpłatne! Liczba miejsc ograniczona (25 osób). Decyduje kolejność przyjścia.

Seminarium szkoleniowe

2022-10-10 godz. 09:00
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizują seminarium szkoleniowe "Wdzięczni za ciało, wdzięczni za życie?". Podczas seminarium zostaną omówione przyczyny środowiskowe, rodzinne i osobiste samookaleczania oraz możliwość interweniowania wobec zachowań agresywnych i suicydalnych prezentowanych przez adolescentów. Do udziału są zapraszani pracownicy lokalnych instytucji, placówek oświatowych i organizacji pozarządowych, dla których udział w szkoleniu będzie pomocny w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Rodzinne warsztaty // Malowanie piasnkiem

2022-10-10 godz. 15:00
Miejski Dom Kultury w Lublińcu

To będzie pełen radości i kreatywności czas. Dla każdej rodziny, która zdecyduje się wziąć udział w spotkaniu przygotowane, będą materiały. A co będziemy tworzyć na pierwszych zajęciach? Jesienne pejzaże malowane piaskiem! Brzmi ciekawie? Zapraszamy do zapisów w Galerii pod Glinianym Aniołem od godz. 15.00 pod numerem telefonu: 34/351 06 88. Warsztaty są bezpłatne.

Kreatywni 60+ // Jesienne poduszki

2022-10-11 godz. 11:00
Miejski Dom Kultury w Lublińcu

Kolejne warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+”. Tym razem na tapetę idą poduszki w jesiennym stylu. Malowane liście, kwiaty, jesienne wzory pasować będą do niejednego wnętrza. O ile przyjemniej nam będzie spędzać chłodne, ponure wieczory z taką podusią. Zapisy od 27 września w Galerii pod Glinianym Aniołem od godz. 15.00 tel. 34/351 06 88.

Eleni - koncert 45-lecia

2022-10-13 godz. 18:30
Miejski Dom Kultury w Lublińcu
75 zł

Będzie to muzyczna podróż z największymi przebojami piosenkarki, które śpiewa od 45 lat. Usłyszymy utwory artystki z początków jej kariery w zespole Prometeusz, m.in. „Po słonecznej stronie życia”, „Ballado, hej!”. Tę część koncertu zakończą piosenki, które nagrała już jako solistka. Do dziś śpiewa je cała Polska: „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” , „Po słonecznej stronie życia”, „A słońce sobie lśni”. W drugiej części koncertu pojawią się bardziej refleksyjne utwory, takie jak: „Nic miłości nie pokona” oraz „Nim świt obudzi noc”. Nie zabraknie wiązanki przebojów greckich oraz tańca sirtaki, zwanego popularnie „Zorbą”. Artystce towarzyszyć będą instrumentaliści w składzie: Aleksander Białous – gitara, buzuki, Kostas Dzokas – buzuki.

Wczytaj więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu