Miniony weekend na drogach

Pomimo sprzyjającej aury, w ostatnich dniach na terenie powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale były utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i bezpieczną jazdę.

Bilans minionego weekendu to 8 kolizji. Na szczęście nikt z uczestników nie doznał poważnych obrażeń. Do najgroźniejszych zdarzeń doszło w piątek na drodze nr 46 w Herbach oraz w niedzielę na odcinku DW 907 pomiędzy Koszęcinem a Bruśkiem. W piątek po południu, 40-latek kierujący bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w znajdującą się przed nim mazdę oraz samochód ciężarowy, wykonujący już manewr skrętu w lewo. Nadmierny pośpiech kosztował kierowcę bmw rozbity samochód i utratę prawa jazdy. Do drugiej, groźnej kolizji doszło wczoraj pomiędzy Koszęcinem a Bruśkiem. Kierujący skodą 37-latek, na łuku drogi uderzył w tył jadącej przed nim toyoty. W wyniku zderzenia nikt nie doznał poważnych obrażeń. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zdecydowała o przewiezieniu do szpitala pasażerów skody tj. dwójki dzieci w wieku 6 i 11 lat. W obydwu wypadkach drogi przez jakiś czas były zablokowane. Na miejscu ruchem kierowali policjanci drogówki. Kierowcy bmw i skody byli trzeźwi. Zawinił pośpiech i brak ostrożności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę zgodnie z przepisami.

tagi:
2018-08-20 13:29:21 KPP Lubliniec

Galeria: Miniony weekend na drogach 18-19.08.2018

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x