Reklama Lubliniec Info

Lubliniecka Orkiestra Dęta w Nowosielcach

Sezon wakacyjny trwa, upalne dni dają się we znaki jednakże nasza lubliniecka orkiestra cały czas pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności poprzez naukę musztry paradnej oraz szlifowanie repertuaru.

Po znakomitym występie na XV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach, na którym orkiestra zdobyła liczne nagrody, przed nami kolejne wyzwanie w postaci Tarnogórskiego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda, który odbędzie się 1 września oraz Koncert Patriotyczny w Lublińcu 16 września. W tym celu orkiestra pod Batutą Bartłomieja Pięty wyjechała na warsztaty do Nowosielc, gdzie doskonaliła swe umiejętności. W trakcie wyjazdu, odbyło się międzykulturowe wydarzenie łączące młodzież z Polski oraz Ukrainy pt.: "Z muzyką od wieków i krajów". Nasza orkiestra uczestnicząc w programie, wysłuchała utworów wykonywanych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP z Wyszkowa oraz obejrzała występ Ukraińskiej grupy młodzieżowej, a w niedzielę 19 sierpnia wystąpiła przed publicznością z Zarszyna.

tagi:
2018-08-21 08:43:41

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x