Poznaj trzy użyteczne wskazówki, dzięki którym zaoszczędzisz czas i stres podczas oczekiwania oraz zlecania przesyłki kurierskiej

Standardem w dostawach kurierskich jest dostarczanie przesyłek pocztowych w żelaznych ramach czasowych, od godziny 9 rano do 18 wieczorem. Bywa niestety czasem tak, że z przyczyn niezależnych od nas, nie jesteśmy w stanie w tych godzinach zjawić się w domu, aby móc odebrać naszą upragnioną przesyłkę osobiście. W takiej sytuacji towar wraca z powrotem do firmy kurierskiej, a ta ponawia próbę kontaktu z adresatem następnego dnia. To, nie rzadko powoduje u nas zniecierpliwienie a nawet złość w przypadkach, w których towar potrzebny nam jest już teraz.

Dzisiaj pragniemy podzielić się z Państwem kilkoma przydatnymi wskazówkami , które mogą znacznie usprawnić Państwu cały proces nadawania oraz odbierania przesyłek, zarówno tych krajowych jak i zagranicznych.

Możliwość śledzenia swojej przesyłki przez Internet.

Firmy kurierskie w trosce o swoich klientów oraz optymalizację procesów logistycznych, dzięki wykorzystaniu nowych technologii zaczynają udostępniać możliwość śledzenia swojej przesyłki,
z dowolnego miejsca, przy użyciu komputera.
Wystarczy zalogować się do strony internetowej kuriera realizującego zlecenie oraz poprawnie uzupełnić numer naszej przesyłki, a ukaże się nam jej obecny status, a serwis pokaże nam gdzie jest przesyłka. Dzięki tej wspaniałej funkcjonalności nie tylko możemy na bieżąco monitorować postęp jej dostarczania ale i lepiej zaplanować sobie jej przyszły odbiór.

Możliwość kontaktu osobistego z kurierem.

Zdarza się, że w godzinach dostawy przebywamy akurat pod innym adresem, niż tym, który widnieje w liście adresowym. W takiej sytuacji, możliwy jest kontakt telefoniczny z kurierem w celu przekierowania dostawy paczki pod inny adres. Nie wszystkie firmy kurierskie udostępniają taką możliwość, ale zawsze warto spróbować zadzwonić na infolinię firmy, w celu połączenia bezpośrednio z kurierem, bądź uzyskania numeru jego telefonu komórkowego.

Pamiętaj o sprawdzeniu stanu towaru w obecności kuriera.

Ostatnia, ale jakże bardzo cenna podpowiedź dotyczy już samego momentu odbierania paczki od kuriera. Jest to czynność polegająca na potwierdzeniu podpisem faktu odebrania paczki. Pamiętaj jednak, że przysługuje Ci możliwość oględzin swojej paczki i odmówienia przyjęcia towaru jeśli opakowanie zostało w jakikolwiek sposób naruszone podczas transportu. Oględzin paczki dokonaj zanim zdecydujesz się na pokwitowanie odbioru, w przeciwnym wypadku będzie już za późno.

Mamy nadzieję, że dzięki tym trzem cennym wskazówkom, będą mogli Państwo nie tylko zaoszczędzić czas poświęcony na wysyłkę i odbiór paczek oraz przesyłek kurierskich, lecz również nigdy więcej nie będziecie się Państwo ponownie musieli zastanawiać „Gdzie jest moja przesyłka”.

tagi:
2018-09-25 13:47:52

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x