Profesjonalne szkolenia z zakresu baz danych

Żyjemy w dobie cyfryzacji i szybko zmieniających się technologii, dlatego wymagający pracodawcy poszukują pracowników, którzy szybko przyswajają wiedzę i chętnie uczą się nowych programów. Wielozadaniowy handlowiec, specjalista ds. marketingu czy analityk potrafią biegle obsługiwać przynajmniej kilka podstawowych programów komputerowych. Podstawową umiejętnością jest opracowywanie szczegółowych raportów i analiz w programie Excel. Z kolei wysyłka mailingu wymaga przynajmniej podstawowej znajomości obróbki bazy danych. Dlatego wiele osób chętnie bierze udział w szkoleniach z zakresu podstawowych i zaawansowanych funkcji oprogramowania Excel i Access. Na portalu ftts.pl znajduje się oferta profesjonalnych kursów dotyczących obsługi programów Microsoft przeznaczonych do obliczeń oraz zarządzania bazami danych.

 

MS Excel - szybka analiza danych biznesowych

Arkusz kalkulacyjny MS Excel to jedno z lepszych narzędzi wykorzystywanych do analizy danych. Program przeznaczony jest m.in. do obliczeń i analiz, a także do tworzenia raportów. W trakcie szkolenia kursanci nauczą się szybko i efektywnie przetwarzać dane oraz wizualizować je w postaci wykresów czy diagramów.

Praktyczne zajęcia z funkcjami

Podczas szkolenia pokazane zostaną podstawowe i zaawansowane narzędzia Excela z uwzględnieniem funkcji przydatnych w biznesie. W zależności od poziomu zaawansowania dostępny jest kurs podstawowy, zaawansowany i ekspercki. Szkolenia umożliwią poznanie różnorodnych funkcji baz danych, funkcje matematyczne i statystyczne oraz finansowe. Zapewnią biegłość w korzystaniu z funkcji wspomagających podejmowanie decyzji oraz tworzeniu formuł. Szczególnie użyteczne będą ćwiczenia praktyczne.

Kursy dla zaawansowanych - tabele przestawne i makra

Bardziej zaawansowani użytkownicy programu MS Excel mogą nauczyć się tworzenia tabel przestawnych, a następnie ich modyfikacji. Dowiedzą się także jak filtrować i sortować informacje i jak korzystać z fragmentatorów. Nauczą się również wykorzystywać makra, czyli makropolecenia, które służą do automatyzacji często powtarzanych czynności w programie Excel.

Bazy danych – szkolenie z obsługi programu MS Access

Access służy do tworzenia i obsługi baz danych. Jego znajomość umożliwia szybkie przetwarzanie baz danych. Pozwala na sprawne działanie dzięki szablonom ułatwiającym tworzenie wydajnych baz danych. Każdy kursant może skorzystać z gotowych szablonów albo stworzyć swoje własne. Każdy szablon posiada wstępnie zdefiniowane tabele, raporty, formularze, kwerendy i relacje stanowiące wzór bazy danych. Można je odpowiednio dostosować do indywidualnych potrzeb. Samodzielnie opracowane szablony można wykorzystywać wielokrotnie, a także udostępniać je innym. Podstawowe szkolenie polega na zapoznaniu się z tematyką baz danych i nauki tworzenia szablonów i kwerend.

Tworzenie kwerend – zaawansowane zarządzanie bazą danych

Umiejętność tworzenia kwerend w programie Access pozwala na przetwarzanie zgromadzonych danych. Dzięki kwerendom można efektywnie zarządzać danymi na podstawie różnych kryteriów, funkcji i filtrów.

tagi:
2018-09-27 08:08:39

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x