Spełniać marzenia ! Lubliniecka zawodniczka podwójną medalistką Mistrzostw Polski !

Dwa medale zawodniczki STB Energii Lubliniec – Agnieszki Foryta na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie, Białystok 5 – 7 października 2018. Srebrny medal w grze mieszanej w parze z Nestor Gabrysiak ( Kometa Sianów, trener Robert Kowalczyk), brązowy medal w grze deblowej kobiet w parze z Karoliną Szubert ( LKS Głubczyce, trener Mateusz Szydłowski).

W drodze do medali były wielkie emocje…gry na przewagi, trzysetowe mecze pełne zwrotów akcji, długich efektownych wymian, bronienia lotek setowych i meczowych..

Agnieszka Foryta, reprezentantka Polski, zawodniczka lublinieckiego klubu STB Energia, na co dzień uczennica SMS Białystok ( trener Paweł Lenkiewicz) zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w badmintonie spełniła jedno ze swoich sportowych marzeń ...

Ale kolejne wielkie marzenie do realizacji przed nią….

Agnieszka Foryta została powołana przez Polski Związek Badmintona na Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w listopadzie 2018 w Kanadzie. Gotowość sportowa jest – o czym świadczą medale Mistrzostw Polski, do realizacji marzenia i celu brakuje jeszcze trochę pieniędzy. Już w przyszły weekend zawodniczka będzie grała na Lidze we Francji, za trzy tygodnie czeka ją turniej w Izraelu – ostatni sprawdzian przed mistrzostwami, a potem już wylot do Kanady.

Wychowanka i zawodniczka lublinieckiego klubu STB Energia, podczas Mistrzostw Świata z dumą na koszulce będzie nosiła napis „Lubliniec”.

Każde finansowe wsparcie będzie bardzo cenne dla klubu i zawodniczki - umożliwi opłatę biletu samolotowego i godnego pobytu podczas dwóch tygodni zmagań sportowych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Badmintonie, Kanada 2018.

Nr konta STB Energii Lubliniec 77 1050 1155 1000 0023 0235 9654 w tytule „AGNIESZKA”.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc !

Trenerka – Sonia Wachowska

tagi:
2018-10-09 11:28:17 STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

Galeria: Spełniać marzenia ! Lubliniecka zawodniczka podwójną medalistką Mistrzostw Polski !

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x