Studenci UTW w Lublińcu oddają hołd poległym żołnierzom

Drugiego października br. pięćdziesięcioosobowa grupa słuchaczy lublinieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym na Jurę Krakowsko - Częstochowską.
Pod opieką profesjonalnych przewodników, oprócz walorów krajoznawczych i turystycznych oraz historycznych zwiedzano najciekawsze miejsca w rejonie miejscowości Janów, Złoty Potok, Żarki, Mirów i Bobolice, w tym Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku i Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn” w Żarkach.

Na cmentarzu w Złotym Potoku, w stulecie Niepodległej, członkowie naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy zbiorowej mogile złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicze i oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 r. w rejonie Janowa i Złotego Potoku, żołnierzom 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty z Lublińca walczącym z hitlerowskim najeźdźcą w składzie Armii „Kraków”

tagi: Uniwersytet Trzeciego Wieku
2018-10-10 09:46:04 Mieczysław Stryczak

Galeria: Studenci UTW w Lublińcu oddają hołd poległym żołnierzom

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x