Studenci UTW w Lublińcu oddają hołd poległym żołnierzom

Studenci UTW w Lublińcu oddają hołd poległym żołnierzom

10 października 2018, godz. 9:46
Mieczysław Stryczak
Udostępnij: Kopiuj link

Drugiego października br. pięćdziesięcioosobowa grupa słuchaczy lublinieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym na Jurę Krakowsko - Częstochowską.
Pod opieką profesjonalnych przewodników, oprócz walorów krajoznawczych i turystycznych oraz historycznych zwiedzano najciekawsze miejsca w rejonie miejscowości Janów, Złoty Potok, Żarki, Mirów i Bobolice, w tym Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku i Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn” w Żarkach.

Na cmentarzu w Złotym Potoku, w stulecie Niepodległej, członkowie naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przy zbiorowej mogile złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicze i oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 r. w rejonie Janowa i Złotego Potoku, żołnierzom 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty z Lublińca walczącym z hitlerowskim najeźdźcą w składzie Armii „Kraków”

Galeria: Studenci UTW w Lublińcu oddają hołd poległym żołnierzom

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu