Na OC warto zaoszczędzić, ale jak?

Jak to zrobić, żeby płacić mniej za OC? Czy istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym zmniejszysz cenę ubezpieczenia, nawet jeśli jesteś młodym kierowcą? Przedstawiamy kilka skutecznych i bezpiecznych metod na zaoszczędzenie niemałych pieniędzy na OC.

Zadbaj o historię ubezpieczeniową
Przy zakupie pierwszego samochodu może nasunąć się pokusa, żeby ubezpieczyć go wyłącznie na innego członka rodziny, aby skorzystać z jego zniżek. Warto jednak już na wczesnym etapie pomyśleć o tworzeniu swojej historii. Można zacząć od ubezpieczenia na siebie skutera czy motocykla albo ubezpieczyć samochód wraz z innym kierowcą, który posiada duże znacznie. Wtedy również Ty zaczniesz je zbierać, a po kilku latach na pewno będziesz zadowolony z rabatów, jakie wypracowałeś.

Skorzystaj ze zniżek rodziców lub bliskich
Z prostych względów jako młody kierowca nie jesteś jeszcze dobrym klientem dla ubezpieczalni, któremu może zaufać. Jednak na pewno masz „pod ręką” kogoś takiego! Może być to rodzić, ciocia czy sąsiadka. Wybór należy do Ciebie. Ważne, żeby ten ktoś miał długi staż i jeździł bezwypadkowo. Dzięki temu kupisz OC znacznie taniej. Co więcej, będąc współwłaścicielem, również będziesz pracował na własną historię.

Porównaj ceny
Z ubezpieczeniem OC, jak i każdym innym produktem na rynku sytuacja wygląda podobnie. Wiele firm oferuje tę samą usługę, lecz za różne ceny. Cena nie ma jednak nic wspólnego z jakością. Nie daj się więc naciągnąć! Przed podpisaniem umowy sprawdź dokładnie, która ubezpieczalnia oferuje najkorzystniejsze ceny, bo bez względu na wysokość składki zawsze otrzymujesz identyczną polisę.

Sprawdź inne oferty przed przedłużeniem umowy
Zanim minie okres ważności polisy, a ubezpieczalnia sama przedłuży Ci ją na kolejny rok, warto sprawdzić, czy na rynku nie pojawiła się jakaś lepsza oferta lub nowa firma ubezpieczeniowa, która proponuje dużo niższe ceny, że by przyciągnąć do siebie klientów. Przywiązywanie się do jednej ubezpieczalni to nie najlepszy pomysł na obniżenie składki OC.

Wystrzegaj się rat
Choć płacenie ratalne powoduje, że nie odczuwamy wielkiego uszczerbku w budżecie, jest ono sporo droższe, gdyż firmy za taką możliwość doliczają dodatkowo niemałe kwoty. Aby faktycznie zaoszczędzić, nie tylko pozornie, ureguluj całą polisę w jednej płatności.

Sprawdź, jaki samochód kupić
Firmy ubezpieczeniowe przy wycenie OC biorą pod uwagę wiele różnych czynników. Niektóre z nich dotyczą nie tyle kierowcy, ile samego pojazdu. Najlepszą ofertę otrzyma więc właściciel auta ekonomicznego, o niewielkim silniku oraz stosunkowo nowego. Stare samochody i model z dużym silnikiem niestety spowodują, że opłata będzie wyższa.

tagi:
2018-11-13 11:38:39

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x