Oczyszczacze powietrza do mieszkania i domu

Oczyszczacze powietrza do mieszkania i domu

20 listopada 2018, godz. 12:45
Udostępnij: Kopiuj link

Jak wskazują opinie, oczyszczacze powietrza są coraz popularniejszymi sprzętami, w które zaopatruje się coraz większa liczba użytkowników. Większość z nich wskazuje również na sporą przydatność tego sprzętu i generalnie jest zadowolona z zakupu. Jak jednak pracuje typowy oczyszczacz powietrza? Do czego tak naprawdę jest wykorzystywany i w jaki sposób?

Przyjrzyjmy się dokładnie temu sprzętowi, oferowanej skuteczności oraz możliwościom. Spróbujemy również wybrać najlepsze rozwiązanie na rynku, dopasowując je do indywidualnych wymagań. Zapraszamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu. O samych oczyszczaczach oraz dostępnych modelach sporo powie również ranking oczyszczaczy powietrza, który znajdziesz pod adresem https://topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza/.

Zanieczyszczenie powietrza - cichy morderca

Po popularności frazy odnośnie normy pm 2.5 w wyszukiwarkach idzie dostrzec, że problem zanieczyszczonego powietrza staje się coraz popularniejszy. Przeciętny człowiek zdobywa świadomość zmian klimatycznych oraz ich przyczyn. Zaczyna również rozumieć co mu z tego powodu grozi.

Zanieczyszczenie powietrza, mimo wszystkich, podejmowanych na różnym szczeblu działań, zaczyna się powiększać, doprowadzając wprost do niemal wykładniczego pogarszania się jego jakości. Być może jeszcze nie z dnia na dzień, ale już z pewnością z roku na rok i z miesiąca na miesiąc, jakość tego, czym oddychamy, ulega znacznemu pogarszaniu. Wynika to z faktu, iż nadal w wielu branżach wykorzystujemy stare, nieekologiczne rozwiązania, procedury oraz procesy. Zanim zatem w ogóle będzie można mówić o szansie na zmianę panujących warunków, musielibyśmy dokonać niebywałego skoku technologicznego, który rozwiązałby wszystkie problemy wynikające z nieodpowiednich procesów.

Musielibyśmy zmienić systemy ogrzewania w większości domów, całkowicie zmienić procesy technologiczne, emitujące obecnie zanieczyszczania oraz zupełnie zrezygnować z samochodów lub przerzucić się na elektryczne odpowiedniki

(które, nawiasem mówiąc, wcale jeszcze nie są tak ekologiczne, ze względu na proces produkcji, jak producenci chcieliby, zebyśmy myśleli). To bowiem właśnie tego rodzaju źródła emisji sprawiają, że do powietrza dostają się efekty uboczne tej emisji, które nie podlegają już dalszemu przetwarzaniu. Jest to tak zwany pył zawieszony, czyli mikrocząsteczki, będące tylko delikatnie cięższe od powietrza. Dlatego też utrzymują się w atmosferze i są wraz z powietrzem przyjmowane do naszego organizmu, gdzie krew roznosi te cząsteczki do każdej komórki ciała. Nasz organizm również nie potrafi tych cząsteczek przetworzyć ani je wydalić, dlatego też osadzają się one tam, doprowadzając do uszkodzenia narządów wewnętrznych, astmy, alergii, pylicy oraz powiększonego ryzyka zachorowania na nowotwór złośliwy. Dlatego też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by zadbać o jakość powietrza na takim poziomie, na jakim jest to dla nas możliwe.

W krótkim okresie czasu, przebudowa całej gospodarki jest zupełnie niemożliwa i warto być tego świadomym. Czy jednak istnieje jakiekolwiek wyjście z obecnej sytuacji?

Oczyszczacz powietrza - nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

Nowoczesna technologia oferuje następujące rozwiązanie. Jest nim specjalny filtr powietrza do domu, mieszkania czy miejsca pracy. Filtr ten znany jest jako oczyszczacz powietrza. Jest to specjalne urządzenie, którego założeniem jest oczyszczanie miejsc, w których przebywamy najczęściej i spędzamy w nich najwięcej czasu. Oczywistym jest, że nie oczyścimy w ten sposób całej atmosfery, jednakże nasze mieszkanie, w którym podejmujemy się takich czynności jak wypoczynek czy spanie. Ponieważ na tych czynnościach spędzamy zazwyczaj większą część dnia, warto zadbać, by w naszym najbliższym otoczeniu jakość tego, czym oddychamy, była na jak najwyższym poziomie.

Jak wskazują opinie ekspertów oraz klientów, oczyszczacz powietrza zapewnia tego rodzaju efekty i poprawia jakość powietrza, którym oddychamy.

Zasada działania oczyszczacza jest generalnie dość prosta. W urządzeniu znajduje się specjalny wentylator, który wsciąga do jego wnętrza powietrze z pomieszczenia, w którym pracuje oczyszczacz. Powietrze to we wnętrzu przechodzi przez specjalny system filtrów. Do najpopularniejszego modelu jest system składający się z trzech filtrów - wstępnego, węglowego oraz HEPA.

Filtr wstępny, to najczęściej zwykła siateczka, skonstruowana z tworzywa sztucznego. Jej zadaniem jest przepuszczenie powietrza oraz zatrzymanie dużych, mechanicznych zanieczyszczeń, na jej powierzchni. Dzięki temu dalszemu oczyszczeniu ulega już same powietrze ze szkodliwymi cząsteczkami.

Filtr węglowy ma za zadanie usunąć z powietrza wszelkiego rodzaju substancje szkodliwe pod względem chemicznym. Dzięki wiązaniu cząsteczek takich substancji, z powietrza usuwana jest spora część grzybów, bakterii, wirusów oraz alergenów. Dzięki temu, oczyszczacz powietrza wydatnie wspomaga funkcjonowanie osób, borykających się z alergiami.

Filtr HEPA, to specjalnej konstrukcji filtr ze sprasowanego tworzywa sztucznego. Dzięki procesowi obróbki i wykonania tego tworzywa, filtr ten posiada bardzo niską przepuszczalność, umożliwiającą swobodny przepływ powietrza, ale blokując często w granicach 95 % cząstek szkodliwych, większych niż mikrodrobinki powietrza. Tym samym otrzymujemy w pełni oczyszczone powietrze, którym oddychamy. Warto zwrócić zatem uwagę, że konstrukcja oczyszczaczy jest bardzo zmyślna oraz oferuje sporą skuteczność.

Jaki oczyszczacz powietrza spełni moje oczekiwania?

Dobór odpowiedniego oczyszczacza jest niemniej ważny, jak sam jego zakup. Powinniśmy bowiem zwrócić uwagę na szereg czynników, by mieć pewność, że trafimy na właściwy model.

W pierwszej kolejności powinniśmy zbadać, jakie dany oczyszczacz powietrza ma opinie. To wypowiedzi jego realnych użytkowników, którzy mogą wypowiedzieć się w pełni na temat jego funkcjonalności oraz jakości pracy.

Drugim czynnikiem, który warto przeanalizować to to, jaki test przeszły dane oczyszczacze powietrza. DObre testy oczyszczaczy powietrza badają bowiem bardzo wiele czynników., tworząc na tyle czytelne wyniki, że w oparciu o nie można w bardzo szybki sposób odpowiedzieć sobie na pytanie o jakość danego sprzętu.

Jaki więc oczyszczacz powietrza wybrać w oparciu o tego rodzaju czynniki? Odpowiedzi na te pytanie udzieli stosowny ranking oczyszczaczy powietrza. Jeśli jakiś oczyszczacz powietrza znajduje się w rankingu za 2018 rok, to z pewnością jest to sprzęt warty uwagi, charakteryzujący się odpowiednią jakością. Wierzymy, że stosowne zestawienie zdecydowanie ułatwi udzielenie odpowiedzi na pytanie o to, jaki oczyszczacz powietrza zakupić. Porównanie oczyszczaczy powietrza zawierza opinie, jakie mają dane oczyszczacze powietrza i w oparciu również o tego rodzaju informacje, warto dokonywać wyboru. Jeśli interesuje nas konkretny model, na przykład webber ap8400, wystarczy, że odwiedzimy ranking i zapoznamy się z jego specyfikacją.

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza coraz częściej przestaje być zwykła fanaberią oraz sprzętem, który kupuuje się bardzie, by zaimponować znajomym. Coraz częściej jest to rozwiązanie, które zwyczajnie warto mieć u siebie w domu nie tylko dla poczucia komfortu, ale również dla własnego zdrowia. Dlatego też warto rozważyć zaopatrzenie się w tego typu sprzęt, który może wydatnie wspomóc procesy naszej dbałości o dobre samopoczucie. Jeśli masz w domu dzieci - zadbaj o ich właściwy rozwój z odpowiednim oczyszczaczem powietrza. Kiedyś zdecydowanie Ci za to podziękują.

Komentarze

P
Piotr 21 sierpnia 2019, godz. 9:00
Zgłoś
Dobór oczyszczacza powietrza

Na pewno wybór odpowiedniej ilości etapów filtracji oraz rodzajów filtrów jest ważny, natomiast są też inne aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza: gdzie będzie wykorzystywany (salon, pokój dziecka, biuro, sypialnia), wydajność, poziom hałasu czy koszt filtrów. Aspektów jest więcej i warto je opisać tak jak tutaj: https://goodair.pl/blog/jaki-oczyszczacz-powietrza-wybrac

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu