Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu?

Jesteś kierowcą i właścicielem auta, więc zdajesz sobie sprawę z tego, że wykupienie ubezpieczenie OC jest Twoim obowiązkiem. Nie znaczy to jednak, że musisz przepłacać za polisę – masz prawo do wyboru taniej oferty. W jej znalezieniu pomogą Ci porady zawarte poniżej.

Przy kupnie OC cena nie ma znaczenia – jeśli wybierzesz najtańszą polisę, nie będzie się to wiązało z żadnymi negatywnymi skutkami. Przepłacanie mija się zaś z celem, bo i tak warunki OC są niezmienne, co wynika z faktu, że określa je ustawa. Prawo narzuca towarzystwom zakres ubezpieczenia, więc nie mogą go zmieniać, w związku z czym jedynym elementem, którym różnią się poszczególne polisy, jest cena. W Twoim interesie jest więc znalezienie najtańszego OC. Zorientuj się, jak to zrobić.

Szukaj w różnych firmach

W przypadku niektórych usług i produktów lojalność i przywiązanie do firmy czy marki popłacają, jednak zupełnie nie sprawdza się to na rynku OC. Często dzieje się bowiem tak, że towarzystwo, które rok temu oferowało najtańszą polisę, za 12 miesięcy znacznie podwyższy stawkę. Tymczasem wielu kierowców nawet nie sprawdza cen ubezpieczenia w innych firmach i od razu przedłuża OC w obecnej firmie, co zwiększa prawdopodobieństwo przepłacenia. Jak tego uniknąć?

Żeby nie przepłacać i znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu, należy się zorientować, ile ono kosztuje w poszczególnych towarzystwach. Cena OC jest ustalana indywidualnie, więc trzeba wyliczyć składkę w wielu firmach. Można to zrobić na dwa sposoby – albo u agenta ubezpieczeniowego, albo przez Internet, korzystając takich narzędzi jak porównywarka OC Najtaniej u Agenta. W gruncie rzeczy nie ma znaczenia, które rozwiązanie wybierzesz, bo oba pozwalają na wytypowanie najkorzystniejszej oferty.

Daj sobie czas

Nie chcąc przepłacać za OC, nie warto czekać do ostatniej chwili z wykupieniem polisy. W stresie i nerwach, kiedy czas nagli, a każda godzina jest na wagę złota, trudno o podejmowanie rozsądnych, racjonalnych decyzji. Właśnie ze względu na pośpiech wielu kierowców często decyduje się na przedłużenie OC w obecnym towarzystwie, co – jak już zostało wspomnienie – wiąże się z ryzykiem przepłacenia.

Bez względu na to, czy znajdziesz tanie OC przez Internet, czy przy wsparciu agenta ubezpieczeniowego, pamiętaj, że Twój samochód musi być nim objęty przez cały rok. Jeżeli tego nie dopilnujesz, czekają Cię wysokie kary. Z obowiązku wykupywania polisy od odpowiedzialności cywilnej zwalnia wyłącznie sprzedaż lub wyrejestrowanie pojazdu. Przeczytaj więcej na temat i zobacz, jak wyrejestrować samochód.

tagi:
2018-11-30 13:12:53

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x