Końcówki do irygatorów - co ile zmieniać?

Prawidłowa higiena jamy ustnej to wybieranie odpowiednich produktów do tego przeznaczonych. Do czyszczenia zębów najczęściej wybierana jest odpowiednia szczoteczka oraz pasta do zębów. Warto również zastosować odpowiedni płyn do jamy ustnej, nici jak i również irygator.

Wszystkie akcesoria się zużywają po jakimś czasie. Mowa tu przede wszystkim o szczoteczkach do zębów, które należy wymieniać, co 3 miesiące. Tak samo jest z irygatorem, końcówkę również trzeba wymieniać. Wiele irygatorów posiada klasyczną plastikową rurkę, która również wymaga regularnej wymiany. Wielu stomatologów i producentów podpowiada, że końcówki należy wymieniać, co 6 miesięcy. W przypadku końcówek, które mają dysze posiadające włosie to należy wymieniać, co 3 miesiące lub wtedy, gdy włókna ulegną deformacji. Dzięki temu unikniemy osadzania się kamienia, który będzie uniemożliwiał wypuszczenie wody pod odpowiednim ciśnieniem. Zapobiegniemy również rozwojowi bakterii w wybranych końcówkach do irygatora.

Końcówki do irygatora — rodzaje

Szczoteczki do zębów, jak i również irygatory mogą posiadać wiele końcówek do odpowiedniej higieny jamy ustnej. Różnorodne końcówki pozwalają na specjalistyczne czyszczenie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. W przypadku irygatorów wyróżniamy dysze:

  • Klasyczne — Końcówka ta służy do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, szczelin i kieszonek dziąsłowych;
  • Poddziąsłowe – Tego typu końcówka służy do oczyszczania kieszenie dziąsłowych;
  • Do języka – Regularna pielęgnacja języka zmniejsza problemy z florą bakteryjną w jamie ustnej i nieświeżym oddechem;
  • Do pielęgnacji motów i implantów – Te końcówki czyszczą trudno dostępne miejsca;
  • Ortodontyczne – Końcówki ułatwiają oczyszczanie stałych aparatów ortodontycznych. Końcówki te usuwają resztki pokarmy z elementów aparatu oraz ścierają płytkę nazębną z powierzchni szkliwa.

Wszystkie wymienione powyżej końcówki znajdziemy na stronie https://www.happydental.pl/category/koncowki-do-irygatora Znajdziemy tutaj końcówki takich marek jak Waterpik oraz Philips Sonicare.

Jak dbać o irygator?

Irygator to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdej łazience u osób, które dbają o higienę jamy ustnej. Pielęgnacja końcówek oraz irygatora jest bardzo ważna, jeśli chcemy, aby ten sprzęt służył nam jak najdłużej. Poniżej przedstawiam kilka zasad jak dbać o irygator:

  • Urządzenie to powinno być ustawione na równej i płaskiej powierzchni;
  • Irygatora stacjonarnego nie należy chwytać za zbiornik, ponieważ może to grozić uszkodzeniem podstawy;
  • Z irygatora korzystamy tylko wtedy, jeśli mamy suche ręce;
  • Należy regularnie czyścić irygatora z osadów i kamienia.

Oprócz tego należy również czyścić irygator specjalistycznymi środkami o właściwościach odkamieniających, antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych.

tagi:
2018-12-17 13:00:38

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x