Serwer VPS – co za nim przemawia?

Wysoka cena, większe wymogi techniczne względem administratora, niby możliwość indywidualnego nadzorowania, ale czy rzeczywiście warto? W końcu dookoła większość konsumentów poszukujących wariantu hostingowego bazuje w głównej mierze na klasycznym hostingu współdzielonym…A jednak! W dalszych akapitach naszego artykułu postaramy się przekonać Cię do inwestycji w solidnej jakości rozwiązanie, jakim okazuje się machina Virtual Private Server, czyli popularnie mówiąc- VPS.

Jakość w parze z ceną

Z reguły, nie ma co ulegać stereotypowemu myśleniu, że to, co drogie zawsze jest warte swojej ceny, ale akurat w przypadku serwera VPS, jak najbardziej warto zapłacić nieco więcej. Nie musisz spłukiwać się do suchej nitki, aby zainwestować w tego rodzaju rozwiązanie hostingowe, bowiem wiele znanych firm proponujących takie usługi, jak przykładowo Linuxpl.com, przewiduje tak dla nowych, jak i stałych klientów wiele atrakcyjnych ofert promocyjnych opartych na konkurencyjnych stawkach. Ponadto wspomniany dostawca słynie z niezawodności oraz elastyczności uwzględnionej w swym pakiecie linii serwerowej, dając klientom możliwość indywidualnego wyboru optymalnej dla niego konfiguracji. Niektórym wydaje się, że stawka widniejąca przy pozycji VPS w cennikach dostawców typu wspomniany Linuxpl.com, to zdecydowanie za bardzo wygórowana suma pieniężna, ale w gruncie rzeczy, o ile mamy do czynienia z rekomendowanym i sprawdzonym dystrybutorem, to swego rodzaju kompromis finansowy. W stosunkowo niedużej- a na pewno niższej niż przy serwerze dedykowanym – cenie można zyskać naprawdę mocne zasoby, gwarancję niezawodności oraz pełen komfort i maksymalną wygodę użytkowania.

Prosto i sprawnie

Nie ma trudności z przejściem z hostingu współdzielonego, który jest ogólnodostępny, na Virtual Private Server, zaś różnice w wykorzystaniu obu z tych wariantów dostrzec będzie można w zasadzie natychmiast, zaraz po tym jak zaczniemy użytkować VPS. O ile nie prowadzimy gigantycznie generującej ruch witryny czy wielkiego sklepu online, możemy spać spokojnie, że zasoby oferowane przez uczciwych dostawców usług hostingowych jak przykładowo Linuxpl.com zdecydowanie będą wystarczające, a wręcz poczujemy się, jakbyśmy dysponowali w pełni dedykowanym dla nas rozwiązaniem. Prostota, z jaką niewątpliwie wiąże się Virtual Private Server to zwłaszcza brak konieczności wykazywania się fachową wiedzą techniczną w zakresie administracyjnym. Nie jest to zbyt skomplikowany wariant hostingowy jak serwer dedykowany.

tagi:
2018-12-20 10:12:22

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x