Współpraca OHP z Zakładem Karnym w Herbach

W dniu 24 stycznia 2019 r. na terenie Zakładu Karnego w Herbach zorganizowano spotkanie poświęcone podsumowaniu efektów dziesięcioletniej współpracy OHP w zakresie aktywizacji zawodowej więźniów, realizowanej w ramach readaptacji społeczno- zawodowej . W spotkaniu wzięli udział; wychowawcy Działu Penitencjarnego mjr. Piotr Zasempa i mł. chorąży Piotr Kempa oraz przedstawicielka Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Częstochowie - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Lublińcu Anna Weber.

Podczas rozmowy ustalono harmonogram działań na rozpoczęty 2019 rok , który stanowić będzie kontynuację wsparcia z poradnictwa zawodowego udzielanego osadzonym przez doradcę zawodowego z MCK OHP w Lublińcu. Uczestnicy spotkania wspólnie podkreślili , że dużą szansę na ograniczenie bezrobocia wśród osób wykluczonych społecznie daje aktywne uczestnictwo w kursach zawodowych, zdobycie nowego zawodu, przekwalifikowanie się , czy prowadzenie własnej firmy. Byli więźniowie opuszczający mury jednostki penitencjarnej , wychodzący na wolność napotykają na wiele barier i mają ograniczone szanse na znalezienie pracy .
Ważną rolę w działaniach readaptacji społeczno-zawodowej osadzonych pełnią realizowane cyklicznie zajęcia aktywizacyjne , przygotowujące i ułatwiające osobom osadzonym odnalezienie właściwej drogi powrotu na rynek pracy oraz aktywne funkcjonowanie w środowisku zawodowym. Udzielane wsparcie doradcze służy budowaniu pozytywnej motywacji do pracy, pobudzeniu do aktywności, walki z własnymi słabościami i pokonywania życiowych przeciwności , a w końcowym efekcie przyczynia się do wzrostu poczucia wartości i świadomości zawodowej osób odbywających karę pozbawienia wolności.
Na zakończenie spotkania uczestnicy wyrazili chęć i gotowość do dalszej wzajemnej współpracy pomiędzy OHP a Zakładem Karnym w Herbach .

tagi:
2019-01-25 13:46:22 Anna Weber – doradca zawodowy - MCK Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x