Zalety i wady materaców lateksowych

Materace lateksowe zdobywają coraz większą popularność wśród szeroki rzesz klientów. Jednocześnie wielu ekspertów poleca tego typu materace tak dla osób dorosłych, jak też dla dzieci. Czym charakteryzują się tego typu modele?

Zalety

Materace lateksowe wedle zapewnień producentów mają gwarantować spokojny oraz komfortowy sen. Kluczem do sukcesu jest to, że materace stworzone z tego materiału doskonale dopasowują się do wszelkich naturalnych krzywizn naszego ciała. Dodatkowo materiał ten jest bardzo elastyczny. Co oznacza, że inaczej niż w innego typu materacach nie mamy tu do czynienia z odkształceniami. Tuż po naszym podniesieniu się jego powierzchnia wraca do swojego pierwotnego wyglądu, nie pozostają na niej zagłębienia, które powstały wcześniej, podczas naszego leżenia. Pozwala to na rozwiązanie odwiecznych dylematów klientów czy rozsądniej jest zainwestować w materac miękki, czy jednak twardy. Producent gwarantuje też, że nawet kilkugodzinny sen na takim materacu przyniesie nam dużą ulgę. Wysoką jakość wypoczynku gwarantuje tu fakt, że podczas snu nasze mięśnie są rozluźnione. Po obudzeniu się nie odczuwamy uciążliwych skurczów i nie bolą nas plecy. Materace lateksowe to także doskonałe rozwiązanie dla par. Kiedy każde z nas jest innej wagi, a tym samym potrzebuje innego materaca, to musimy często decydować, która osoba będzie odczuwała dyskomfort. Tymczasem w przypadku materacu lateksowego taki problem nie istnieje. Ponieważ za każdym razem wraca on do pierwotnych kształtów oraz odkształca się pod danego użytkownika, to każda osoba śpi równie komfortowo. Kolejną zaletą tego materaca jest wytrzymałość. Dobrej jakości materac będzie nam służył przez kilkanaście lat i to bez utraty swoich pierwotnych, fabrycznych właściwości. Dodatkowo jest on wręcz stworzony dla alergików. Materiał, z którego jest wykonany, nie ma właściwości uczulających, ponieważ nie gromadzą się w nim grzyby czy bakterie. Jest więc on także bardzo higieniczny. Można je dezynfekować za pomocą pary wodnej. Nie będziemy się też leżąc na nim, nadmiernie pocić. Materace wykonane z lateksu bardzo dobrze przepuszczają powietrze.

Wady

Jak każdy produkt, także materace lateksowe mają swoje wady. Tutaj mamy do czynienia z wysoką ceną. Znajdziemy produkty tego typu za kilkaset złotych, ale na rynku są też modele nowoczesne w cenie kilkunastu tysięcy. Cena wynika tutaj oczywiście z jakości o trwałości. Dlatego należy spojrzeć na nią trochę jak na inwestycje. Musimy mieć świadomość, że kupujemy sprzęt, który będzie nam służył przez kilkanaście lat. Przeciętnej klasy materac wykonany z innego materiału w tym czasie kilka razy stanie się nie do użytku. Oznacza to, że dłuższej perspektywie przyjdzie nam kilka razy zapłacić za nowy materac, gdzie tutaj będziemy mogli do woli eksploatować jeden i ten sam egzemplarz. Być może zatem warto przemyśleć tutaj zakup i większy wydatek finansowy. Zwłaszcza że wiele salonów meblowych czy producentów, wprowadza powoli możliwość zakupu na raty. Nie musimy zatem wykładać od razu całej sumy, co może być problematyczne dla niektórych klientów.

tagi:
2019-04-01 10:00:46

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x