Wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli

Internauci w całym kraju umawiają się w sieciach społecznościowych na publiczne wsparcie dla strajkujących nauczycieli. W dużych miastach gdzie miały już miejsce pierwsze wiece najczęściej opierają się na masowym biciu braw lub utworzenia świecącego symbolu wykrzyknika z użyciem telefonów komórkowych, czy łańcuchów światła. Wiec planowany jest dzisiaj, w piątek 12 kwietnia o godz. 19:00 na rynkach w każdej miejscowości. 

tagi:
2019-04-12 08:44:59

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Bezpartyjny 2019-04-14, 02:34:25

Polecam strajkującym pewien artykuł. Może opadną im klapki, że są pionkami w grze politycznej PiS i PO. Obudźcie się w końcu. https://www.wprost.pl/kraj/10208059/broniarz-konsultuje-decyzje-ze-schetyna-zgodnie-wspolpracuja-od-kilku-lat.html

  Zgłoś komentarz

Rodzic 2019-04-14, 01:44:29

Gadanie i mydlenie oczu, że część jest jednej, czy drugiej frakcji politycznej staje się śmieszne. Bawi mnie to wypisywanie i zrzucanie, że ktoś normalny pisze, co widzi i jak czuje już przyklejanie naklejki PIS czy PO jest jedynym sposobem dla tych, którzy widzą, że ma ten ktoś rację i nie ma pojęcia, by wybrnąć z tego. Waszymi wypowiedziami, że ten, kto ma inne zdanie od Was, to zaraz musi być PISowcem, czyli całe społeczeństwo jest PIS-owskie, każdy rodzić dziecka, które olaliście i wykorzystaliście do Strajku, zapominając o nim. Sami stanęliście u boku człowieka, który oficjalnie stoi po stronie PO i nie ukrywa się z tym. Walczycie, choć w tej walce chodzi o polityczne przepychanki. Większość z nas Rodziców tych, że dzieci, które olaliście, nie jest ani za jedną, ani za drugą frakcją. Upolitycznieni w tym sporze staliście się pewnie nieświadomie, ale dalej jak koń z klapkami na oczach idziecie w zaparte, Zdejmijcie te klapki, spojrzyjcie bez nich i może zrozumiecie, że straciliście wszystko, o co pracowały całe pokolenia nauczycieli. Chcecie więcej, ale też dajcie coś w zamian, a nie daj, daj, a ja nic i niczego nie oddam.

  Zgłoś komentarz

realista 2019-04-14, 01:27:14

realista
Przywileje, przywilejami, ale dlaczego tak boicie się je oddać na rzecz wyrównania z innymi zawodami? Może ty powinieneś/powinnaś zmienić zawód. Zauważcie, że takich przywilejów nie posiada już żaden z waszej branży, gdzie szkolnictwo powiedzmy stoi na wyższym już poziomie (innych krajach). Dlaczego tak bronicie się nad zwiększeniem godzin pracy? Czy może nagle okazało się, że większość z was jest niepotrzebna? Może gada każdy o prywatyzacji, ale na sposób, że każdy z uczniów dostaje talon od Państwa, a sprywatyzowane jako spółki pracownicze szkoły walczą o tych uczniów swymi wynikami. Obawiacie się, że większość waszych postulatów jest nierealne i wszystko można załatwić w godzinach pracy. Wywiadówki? Da się załatwić, przecież pracuje się w różnych godzinach pracy. Jak też wezwania rodzica w godzinach lekcyjnych, też da się załatwić. Jakoś w innych krajach to przeszło i działa. Problem jest w was samych. Mówicie, że to dla ucznia, ale gdzie w waszych postulatach jest uczeń, zmiana programu nauczania. Chcecie więcej za tą samą pracę, lecz można powiedzieć, że spora część pracujących jako nauczyciel nie nadaje się do tego i nie umieją przekazać swej wiedzy, bo sami nie wiedzą, co tam robią, a szkoła jest dla nich jedynym miejscem, gdzie mogą być kimś. Może zdejmijcie te klapki i zadufanie, bo zniszczyliście cały szacunek, jakim darzyło społeczeństwo. Chcecie więcej owszem, ale może czas spojrzeć, w jakich realiach żyjemy i może czas żądać, ale też wykazać się tym, nie uważać szkołę jako sposób na przerwanie, bo nie widzicie się w innej roli. To nie jest etyczne, by wykorzystywać dzieci do swych celów, to jak ja odszedłbym od chorego czy w trakcie operacji, rozcinając pacjenta i poszedł strajkować, bo chcę podwyżki, a to co dostaję, wystarczyło na nacięcie, resztę jak mi dołożą do pensji.

  Zgłoś komentarz

AJ 2019-04-13, 11:58:12

Witam
Znam nauczycieli ,którzy chcą pracować tylko 8 godzin dziennie, bez noszenia pracy do domu. Ale jest to nie możliwe. Kto będzie na wywiadówkach, spotkaniach z rodzicami? nie będzie wycieczek i innych wyjazdów dla dzieci! W Niemczech jak rodzic jest wzywany do szkoły to nie ma że popołudniami ,tylko w godzinach pracy szkoły. Już widzę tych którzy dziś głośno ryczą i narzekają, jak migusiem do wychowawcy biegną. Bo przecież chcieli żeby nauczyciel pracować tak jak on 8 godzin dziennie

  Zgłoś komentarz

Jakub Maja 2019-04-13, 10:46:58

Haha
Połowa tych komentarzy, to wypowiedzi PiSowców, albo ludzi, którzy znają MITY tylko o pracy nauczyciela. Proszę najpierw dokładnie poszukać jak wygląda praca nauczyciela, a potem się wypowiadać, odwrotnie z tekstem "Nie znam się, ale się wypowiem".

  Zgłoś komentarz

Rodzic 2019-04-13, 03:55:34

Sanujcie innych gdy chcecie być szanowani
Wsparcie komu? Nauczycielom, którzy chcą więcej za pracę? Owszem chcecie więcej? To zapracujcie jak reszta społeczeństwa na to. Ja też chciałbym zarabiać jak wy za 18-godzinny tydzień pracy, wykażcie się w nauczaniu dzieci, dostaniecie więcej. Czemu tak się wzbraniacie, by pozbyć się swych przywilejów? Dlaczego skoro mówicie, że musicie więcej pracować, nie chcecie zwiększyć godzin pracy, by zrównać się ze społeczeństwem? Może czas zastanowić nad sobą i powiedzieć czy warto być nauczycielem. Kto będzie uczył? Będą uczyć, ale wpierw trzeba wprowadzić zmiany. Zmiany jak w innych krajach sprywatyzować szkolnictwo gdzie nauczyciel musi się wykazać i za to dostać kasę, a jak nie to odchodne. Bądź zacząć jak całe społeczeństwo pracować na tych samych zasadach godzinowych i wprowadzić tzw szkoły letnie, w których mogli pracować w okresie wakacyjnym. Chcecie więcej, to pracujcie na równych zasadach. Mścicie pracować po swych godzinach, zostajecie w szkole, dzielicie czas na Uczniów i czas na poprawianie kartkówek czy przygotowanie do lekcji. Wtedy was wesprą wszyscy, a nie rodziny wasze. Cierpliwość Ludzi Pracy kończy się, a uzyskanie czegoś kosztem dzieci świadczy, że mazie je głęboko ... i ignorancji tych, których macie czegoś nauczyć. Ja pracuję nawet 12 godzin dziennie i czasem niewiele więcej od was nie zarabiam. Pretensje ma do was nauczyciele szkół, gdyż to wy często nie potraficie przekazać wiedzy. Żal mi tylko tych, o których się nie mówi Przedszkolankach, bo jeżeli coś zwojujecie to i tak one będą w waszym cieniu. Pozdrawiam Przedszkolanki, bo wam znając waszą pracę, należy się, gdyż pracujecie więcej, a pensje macie mniejsze. A nikt nic nie ujmie się za wami.

  Zgłoś komentarz

Maria P. 2019-04-12, 23:08:06

Poparcie
Puszczę Białowieską wycinają, edukację chcą zaorać, byle ciemny lud się umiał podpisać i dobrze za 500+ zagłosować, ale nie miejcie potem pretensji jak nie będzie lekarzy bo każdy z nich był kiedyś w przedszkolu i szkole. Święte krowy mamy w rządzie, a świń też nie brakuje. Może jednak czegoś nas ta solidarność wśród nauczycieli nauczy? Wolę dać kasę nauczycielom niż Rydzykowi.

  Zgłoś komentarz

Też rodzic 2019-04-12, 20:26:41

Ludzie opamiętajcie się
Ludzie opamiętajcie się . Jeżeli ci nauczyciele odejdą do lepiej płatnej pracy ,tak jak chcecie, to KTO będzie uczył nasze dzieci??? Jakiś człek z pośredniaka??? To do rządu pretensje a nie do ludzi co wam dzieci edukują .

  Zgłoś komentarz

as 2019-04-12, 17:43:27

ZER0 czyli NIC
do roboty albo do pośredniaka NIC, ZERO dla tych nauczycielskich obiboków

  Zgłoś komentarz

rodzic 2019-04-12, 15:14:50

na początku popierałem, ok chcą więcej kasy to strajkują ale bez przesady, musiałem wziąc urlop, potem żona, potem do jednej babci, drugiej itp. Kurde bez przesady! Moje dziecko od poniedziałku 15.04 wraca do przedszkola i koniec kropka! Czy im się to podoba czy nie, popierałem ale skończyłem.

  Zgłoś komentarz

Pokaż wcześniejsze komentarze

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x