11. Kwietny Bieg w Lisowicach

Lisowice zapraszają na 24-godzinny Kwietny Bieg który wystartuje już w piątek 7 czerwca, tradycyjnie już o 18:00. Celem biegu jest upamiętnienie rozbudzenia ducha wolności, jakiego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Polski. Nazwa wzięła się od kwiatów tworzących dywany na papieskich drogach i szlakach przynoszonych przez witających.

Kwietny Bieg to przede wszystkim sztafeta, która obiega Polskę wzdłuż jej granic lądowych i morskich, jak również towarzyszące równolegle inne biegi w różnych miejscach Polski. Organizatorzy jednego z pierwszych takich biegów towarzyszących, wokół krakowskich Błoń, zauważyli pewną zależność: długość granic Polski to ok. 3530 km, a obwód Błoń - ok. 3530 m. I tak zapoczątkowali jednostkę Kwietnej Mili, czyli jedną tysięczną długości granic lądowych i morskich Polski - 3530 m. Pomysłodawcą i organizatorem biegu w Lisowicach jest dobrze znany i lubiany Krzysztof Brol, który czuwa całościowo nad biegiem już 11lat!

Bieg jest otwarty dla wszystkich chętnych za symboliczna kwotę 10zł. Bieg odbywa się na 1352 metrowej pętli posiadającej atest PZLA. Rekord nalezy do Michała Koziarskiego z Seriakowa - 206km856m tj. 153 okrążenia!

Trasa co roku jest świetnie oznaczona, a po zmroku pięknie oświetlana pochodniami i lampkami przez wspaniałych mieszkańców Lisowic. Nad zachowaniem ciągłości Biegu czuwa Sztafeta chorążych, która biegała z biało-czerwoną szarfą. Każdy uczestnik, który pokona 10 Kwietnych Mil (35,3 km) otrzyma Certyfikat Uczestnictwa i pamiątkowy medal.

tagi: Sport, bieg
2019-06-03 08:29:41 T.W.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x