Reklama Lubliniec Info

Festiwal Życia w Kokotku 2019 - dzień 3

„Jak rozpoznać głos Boga? Pytam zawsze Boga i On posyła do mnie ludzi, nawet ludzi których nie znam, ludzi, którym tych pytań nigdy nie postawiłem.”

Festiwalowa środa rozpoczęła się stałym schematem czyli od jutrzni, śniadania i konferencji. Tematem dnia był wybór. „Po dniu suszy i doświadczeniu wiary nadchodzi czas na wybór. Podążając za kolejnymi kartami Księgi Królewskiej, na których spisana została historia Eliasza, dostrzegamy, że zasadniczym wyborem w jego życiu był wybór Boga.” – mówił ks. Artur Godnarski. Wśród pytań skierowanych do niego na koniec, znalazło się również to o rozpoznanie głosu Pana Boga.

Ciekawym momentem dnia było drugie już nabożeństwo na festiwalu, czyli nabożeństwo z kadzidłem. Uczestnicy festiwalu zgromadzili się nad stawem, nad którym w misie rozpalone zostały węgle. Młodzi zostali wezwani do tego, żeby podejść do misy i wrzucić do niej szczyptę kadzidła, jako symbol świadomego opowiedzenia się wprost za Bogiem.

Wybór skierował również wszystkich zgromadzonych na sam festiwal – zarówno uczestników jak i organizatorów. Na początku Mszy świętej o. Tomasz Maniura, podkreślił jedność, dzięki której wszyscy zgromadzili się na festiwalu. „Dzięki temu, że współorganizujemy festiwal – pięć diecezji i oblaci, dzięki dokonaniu tego wyboru, jesteśmy w stanie przeżywać tak duże wydarzenie.” – mówił o. Tomasz.

Po dniu pełnym treści, wieczorem znów była okazja do zabawy pod sceną. Arka Noego zgromadziła wszystkich – młodych, bardzo młodych i tych nieco starszych. W samym koncercie wzięło udział 1500 osób.

Czwartek będzie szczególnie wyjątkowym dniem dla kapłanów. Tego dnia, szczególnie podczas Mszy świętej organizatorzy będą chcieli podkreślić kapłaństwo.

tagi:
2019-07-11 08:28:28 Marcin Szuścik

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x