Koncentrator tlenu – stacjonarny czy mobilny?

Koncentrator tlenu – stacjonarny czy mobilny?

16.07.2019 8:32
Czytanie treści strony dostępne

Z danych statystycznych wynika, że wyłącznie w Polsce na przewlekłe schorzenia związane z niedotlenieniem cierpi ponad dwadzieścia tysięcy osób. Wiele z nich kwalifikuje się do stałej hospitalizacji, ale dla sporej grupy brak wystarczająco miejsc na ciągłe przebywanie w warunkach szpitalnych. Sposobem na z jednej strony poprawienie komfortu i jakości życia, a z drugiej zapewnienie maksimum bezpieczeństwa chorującym wymagającym regularnej dostawy tlenu okazuje się tlenoterapia, jaka z kolei możliwa jest do samodzielnego przeprowadzania we własnych czterech kątach. By móc korzystać z tego naturalnego sposobu walki z niedotlenieniem, wystarczy zaopatrzyć się w solidnej klasy koncentrator tlenu, który w wypożyczalniach sprzętu medycznego typu Elektrotechmed, jest możliwy do nabycia w dwóch podstawowych wariantach- jako urządzenie stacjonarne bądź mobilne.

W jednym miejscu

Nie jest chyba żadną tajemnicą, że stacjonarne modele przeznaczone są do użytku wyłącznie w jednym, ściśle określonym punkcie – na przykład można przystosować jedno z domowych pomieszczeń na coś w rodzaju „sali szpitalnej” i na jego powierzchni ustawić koncentrator. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku seniorów, którzy raczej częściej przebywają we własnym mieszkalnym zaciszu aniżeli poza domem, więc nie stanowi dla nich żadnego kłopotu brak możliwości przenoszenia sprzętu z miejsca na miejsce. Z reguły modele stacjonarne są większe gabarytowo i zupełnie nie nadają się do zapakowania w torbę podróżną i wzięcia na wakacyjny wypad, czy wizytę u rodziny. Z drugiej strony natomiast, porównując parametry, często to właśnie nieprzenośne warianty koncentratorów są lepsze pod kątem technicznym. W grę wchodzą tu jednakże zazwyczaj naprawdę niewielkie różnice.

Bez ograniczeń

Mobilne urządzenia do tlenoterapii, które także można wypożyczyć w placówkach typu wspomniana już we wstępie firma Elektrotechmed, odznaczają się jedną konkretną zaletą, wyraźnie wyróżniającą je na tle koncentratorów stacjonarnych, a mianowicie- można je ze sobą wziąć, gdzie tylko dusza zapragnie. Są zgrabne gabarytowo, więc nie jest kłopotliwe ich transportowanie nawet na dalekie odległości. Ponadto, często można je nabyć w pełnym komplecie, to jest wraz z dodatkowym wyposażeniem typu wózek czy torba, co upraszcza przemieszczanie się w towarzystwie koncentratora. Na pewno pacjenci mogą pochwalić mobilne modele za ich lekkość, bo skoro są one mniejsze rozmiarowo, to również i nie są tak ciężkie, jak potężne gabarytowo warianty stacjonarne. Z kolei minusem jest ich delikatnie słabsza jakość.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu