Co symbolizują poszczególne kolory kwiatów?

Co symbolizują poszczególne kolory kwiatów?

15.08.2019 9:21
Czytanie treści strony dostępne

Flower box jest stosunkowo nowy na polskim rynku. Pomysł przywędrował do nas z Zachodu. Takie kwiaty są nie tylko trwałe, ale też bezproblemowe w przechowywaniu. Nie musimy już pamiętać o regularnej pielęgnacji. Nie trzeba już szukać wazonu, wymieniać wody i podcinać końcówek. Flower box można po prostu postawić w dowolnym miejscu i podziwiać.

Symbolika kwiatów

Wybierając kwiaty, warto zwrócić uwagę nie tylko na zapach, kształt i rozmiar. Bardzo ważny jest też kolor. Zobacz, co symbolizują poszczególne kolory.

Chociaż czerwone kwiaty najczęściej symbolizują prawdziwą miłość i pasję, mogą również wyrażać szacunek, pożądanie i odwagę. 

Żółty kolor kojarzy się ze szczęściem i radością. Symbolizuje też przyjaźń. Żółte kwiaty są jasne i wesołe. Dlatego podaruj je, jeśli chcesz poprawić dzień ukochanej osobie. Wysyłają też pozytywną energię.

Różowe kwiaty, podobnie jak czerwone, są symbolem miłości. Choć czasami interpretuje się również ten kolor jako szczęście, łagodność i kobiecość. Dlatego z różowych kwiatów komponuje się często przepiękne bukiety na Dzień Matki i Dzień Kobiet.

 

Jakie kolory kwiatów cieszą się jeszcze dużą popularnością?

Pomarańczowe kwiaty są jasne i odważne. Symbolizują emocje i entuzjazm. 

Z białych kwiatów komponuje się najczęściej bukiety ślubne. Można je również wybrać do wiązanki ślubnej. Z jednej strony wyrażają czystość i niewinność, a z drugiej współczucie. 

Niebieski kolor jest kojący. Symbolizuje ciszę i spokój. Pozwala się zrelaksować. Pomaga uwolnić się od wszelkich negatywnych uczuć i stresu. Niebieskie kwiaty wyglądają wyjątkowo.

Chociaż lawendowy i fioletowy kolor jest podobny, ma odmienne znaczenie. Lawenda symbolizuje wdzięk, elegancję i młodość. Natomiast fiolet kojarzy się z sukcesem. Zarówno purpurowe, jak i fioletowe kwiaty mogą wyrażać podziw dla osoby obdarowanej. 

Natomiast zielone kwiaty kojarzą się z odrodzeniem i odnowieniem.  Ponadto zielony kolor może symbolizować dobre zdrowie, szczęście i młodość. Wiąże się z pozytywnymi emocjami.

Dlaczego warto podarować ukochanej flowerbox?

Obdarowując ukochaną kwiatami, możesz pięknie wyrazić swoje uczucia i intencje. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się flowerbox. Jest trwały. Będzie cieszył osobę obdarowaną przez długi czas. Nowoczesny flowerbox stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych, ciętych kwiatów.

Klasyczna wiązanka może nas cieszyć zaledwie przez kilka dni. Efektowne flower boxy są bardziej wytrzymałe. Zachowują świeżość nawet przez 14 dni. Najbardziej wytrzymałe są wieczne róże w eleganckich flower boxach zachowują urok i świeżość nawet przez 2 lata.

Pudełko z flower boxa wykonane jest z doskonałej jakości materiałów. Dlatego, nawet jeśli kwiaty już uschną, dalej można zachować go na pamiątkę i trzymać w nim drobiazgi. 

Flower boxy różnią się między sobą kolorem kwiatów oraz barwą i kształtem pudełka. Wybór jest ogromny.

Flower box nie zniszczy się podczas transportu. Dlatego można go kupić i spokojnie przewieźć autobusem lub samochodem. Taki wyjątkowy prezent z pewnością spodoba się Twojej ukochanej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu