Poznaj zalety ogrzewania na podczerwień

Powoli zbliża się okres grzewczy, a Polacy rozpoczynają gromadzenie opału na zimę. Jeżeli zamierzasz w najbliższym czasie zrezygnować z klasycznych pieców i palenia węglem, postaw na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest ogrzewanie na podczerwień. Dzięki niemu szybko i niedrogo ogrzejesz cały dom.

1. Jak działa ogrzewanie na podczerwień?
2. Niskie koszty eksploatacji i dbałość o środowisko naturalne

Ogrzewanie na podczerwień może wydawać się wyjątkowo drogą i zaawansowaną technologią, lecz w rzeczywistości może z niej skorzystać każdy, kto ma dostęp do energii elektrycznej. Wystarczy zakupić promienniki i podłączyć je do prądu, by utrzymać odpowiednią temperaturę w całym domu. Poznaj zalety ogrzewania na podczerwień.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień wykorzystuje technologię, która jest znana wielu Polakom z suchej sauny infrared. Podczerwień emitowana przez specjalne promienniki nagrzewa otaczające ją przedmioty podobnie jak promienie słoneczne. W ten sposób mury, meble i ludzkie ciało stają się cieplejsze. Klasyczne ogrzewanie najpierw nagrzewa powietrze, przez co w pomieszczeniach panuje niska wilgotność, a wzbijający się kurz podrażnia drogi oddechowe. Ogrzewanie na podczerwień dostępne między innymi na https://ekopodczerwien.pl/ daje uczucie ciepła niemalże natychmiast po uruchomieniu promiennika. W przypadku zwykłych kaloryferów w pomieszczeniu robi się cieplej dopiero po upływie kilkudziesięciu minut, co obniża komfort termiczny.

Niskie koszty eksploatacji i dbałość o środowisko naturalne

Ogrzewanie na podczerwień jest interesującą alternatywą do mieszkań i domów ogrzewanych węglem lub drewnem. Promienniki zużywają niewiele energii elektrycznej, gdyż szybko nagrzewają pomieszczenie, pobierając minimalną ilość prądu. Koszty eksploatacji systemu grzewczego na podczerwień są często niższe niż wydatki związane z zakupem opału. Dodatkowo znika konieczność wynoszenia popiołu, długiego rozpalania ognia w piecu i dokładania do niego węgla lub drewna.

Korzystanie z ogrzewania na promienniki podczerwieni jest zbawienne dla środowiska naturalnego. System nie powoduje wydzielania dymu, w którym znajdują się szkodliwe pyły PM 2,5 i PM 10. Dzięki temu wspiera się walkę ze smogiem, który od lat spowija polskie miasta i wsie przez niemalże całą zimę. Ponadto ogrzewanie na podczerwień jest bezpieczne dla zdrowia, gdyż w żaden sposób nie wpływa negatywnie na organizm. Jest wręcz odwrotnie - podczerwień działa podobnie jak promienie słoneczne, ogrzewając ciało w naturalny sposób.

tagi:
2019-09-03 08:06:09

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x