Budżet Obywatelski 2019 - nabór wniosków

Budżet Obywatelski 2019 - nabór wniosków

12 września 2019, godz. 10:42
źródło: Budżet Obywatelski
Udostępnij: Kopiuj link

Do 20 września można składać wnioski w tegorocznym Budżecie Obywatelskim 2019. Poziom finansowania pojedynczego projektu w wysokości do 50 000,00 zł. Na zgłoszone projekty w tym roku będzie można głosować przez internet.

Czym jest Budżet Obywtelski?
Budżet partycypacyjny inaczej budżet obywatelski to demokratyczny proces dyskusji i podejmowania decyzji, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Lublińca będzie mógł zdecydować o tym, w jaki sposób wydać część budżetu gminnego. Najczęściej jest on tworzony poprzez wykorzystanie takich narzędzi, jak poznanie priorytetów w wydawaniu pieniędzy przez samych mieszkańców gminy.

Budżet Obywatelski przeprowadzony będzie w Lublińcu po raz piąty. Kolejna edycja ma podtrzymać poczucie realnego wpływu mieszkańców na sprawy miasta.

Środki finansowe
W aktualnie proponowanej uchwale wysokość środków finansowych przeznaczonych na wykonanie projektów wybranych w ramach budżetu obywatelskiego określona jest procentowo i wynosi 0,25% wydatków Miasta Lubliniec zawartych w ostatnim przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu.

Zachowany został poziom finansowania pojedynczego projektu w wysokości do 50 000,00 zł.

W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Lublińca otrzymają nowe narzędzie do składania jak i wyboru projektów w postaci platformy elektronicznej.

Dodatkowe informacje:
Dla osób nie posiadających dostępu do internetu uruchomione zostaną dwa punkty w których będzie można złożyć formularz zgłoszeniowy propozycji projektu do Budżetu Obywatelskiego oraz będzie można oddać głos poparcia.

Urząd Miejski w Lublińcu, ul. Paderewskiego 5 pok. 7 (Biuro podawcze) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30
w Lublitece, ul. ul. Sportowa 3 w godzinach pracy.

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO STRONY BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Komentarze

W
Wojtek 12 września 2019, godz. 20:31
Zgłoś
zmiana firmy

proponuje jako budżet dołożyć do drugiej firmy jaka startowała w przetargu na odbiór śmieci w Lublińcu bo obecna jest katastrofalna wiem ze to nie tylko moja opinia rozrywają worki rozsypują śmieci a potem dawają złą segregacje żeby nie musieć zbierać.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu