Oszczędzanie przez inwestowanie

Oszczędzanie przez inwestowanie

12.09.2019 13:35
Czytanie treści strony dostępne

Pożyczamy, inwestujemy, kupujemy, sprzedajemy. Pomysłów na to, co zrobić z pieniędzmi, nawet jak ich nie ma po prostu nie brakuje. Z drugiej strony to właśnie umiejętność wybierania atrakcyjnych ofert, które sprawią, że nie stracimy ogromnych funduszy lub też jak najwięcej zarobimy, jest obecnie najważniejszą ideą w poszukiwaniu najatrakcyjniejszych lokat czy kredytów.

Niewątpliwie w wyborze najlepszej propozycji niezbędne są rankingi publikowane na profesjonalnych stronach. Oczywiście są one zmienne, ponieważ wiele banków czy też instytucji finansowych kusi swoich klientów na przykład promocjami oraz ofertami specjalnymi.
1. Lokata z głową
2. Oszczędzaj
3. Dobre warunki na lokacie

Lokata z głową
Niezmiennie to właśnie lokaty https://www.open.pl/oszczedzanie-i-inwestowanie/lokata są najpopularniejszą i najbezpieczniejszą formą oszczędzania. Nie podlegają bowiem wahaniom na rynku walut czy oprocentowania, które może być związane na przykład z sytuacją geopolityczną. Lokata to pewnego rodzaju umowa, która określa jasno, jakie warunki musi spełnić klient, a jakie bank i w efekcie, ile pieniędzy będziemy mogli wypłacić po zakończonym okresie inwestycji. Na tym można zarobić całkiem przyzwoite pieniądze, jeśli się wie, gdzie i jak szukać, dostrzega się ciekawe oferty i korzysta z promocji. Kluczem oczywiście będzie jak najlepsze oprocentowanie w jak najkrótszym czasie.

Oszczędzaj
Polacy są przyzwyczajeni do tego, że muszą mieć jakieś pieniądze na „czarną godzinę”. Trzymanie ich w przysłowiowej skarpecie się kompletnie nie sprawdza i nie przynosi żadnej korzyści, a oprocentowanie na tradycyjnym rachunku oszczędnościowym także nie zachęca do takich inwestycji. Dlatego niezmiennie Polacy ufają lokatom. Z roku na rok rośnie również suma zainwestowanych w ten sposób środków. Chętnie zostawiamy pieniądze na specjalnych kontach, w depozytach bankowych, choć lubimy również mieć pod ręką gotówkę. Wynika to najprawdopodobniej jeszcze z ograniczonego zaufania szczególnie starszych rodaków. Lokaty kuszą klientów przede wszystkim atrakcyjnym oprocentowaniem. Warto przy tym pamiętać, że będzie ono w dużym stopniu związane z długością okresu, na jaki lokujemy pieniądze. Okresowo jest również zauważalny na przykład wpływ inflacji na oprocentowanie i szczegółowe warunki.

Dobre warunki na lokacie
Banki będą wymagać od klientów spełnienia szeregu warunków. Warto przy tym pamiętać, by sprawdzać równego rodzaju promocje i oferty specjalne. Te są przede wszystkim dedykowane nowym klientom, więc w praktyce może się okazać na przykład, że co kilka lub kilkanaście miesięcy opłaca się przenieść środki do innego banku. Instytucje zazwyczaj przy zakładaniu lokaty wymagać będą od nas założenia konta osobistego oraz nałożą ograniczenie kwoty depozytu. Poza tym bank może wymagać określonej ilości transakcji bezgotówkowych, a także zapewnienia określonych comiesięcznych wpływów. Coraz popularniejszy staje się również wymóg korzystania z aplikacji mobilnej banku. Oczywiście szczegółowe warunki znajdą się w specjalnych dokumentach oraz w tabelach. Co za tym idzie, to właśnie z tą lekturą trzeba się zapoznać, ponieważ w reklamie czy na ulotce nie znajdziemy wszystkich interesujących nas informacji. To niezwykle ważne, szczególnie jeśli chodzi na przykład o możliwości wcześniejszej wypłaty środków. Banki najchętniej pozyskują nowych klientów i kuszą ich najatrakcyjniejszymi ofertami z przekonaniem, że po zakończeniu lokaty zostanie on i dalej będzie kontynuował prowadzenie konta oszczędnościowego już na mniej korzystnych warunkach. Banki stosują również zwyczajową karencję w przypadku promocji bankowych, która od pół roku nawet 2 lat. Dopiero po tym czasie znów dla banku będziemy nowym klientem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu